Stop całej makiety

andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Stop całej makiety

Post autor: andrzej-n »

Piotrze, Czy myślisz nad wprowadzeniem okna z uruchomionymi Rozkładami i przyciskami, które zatrzymywałyby rozkłady (a także loki) i ponownie je uruchamiały?
Andrzej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Stop całej makiety

Post autor: gbbsoft »

Tak, myślę. Nie jest to łatwe, dlatego myślę jak to zrobić jakoś z sensem... Na razie najbardziej podoba mi się koncepcja zmiany działania przycisku ESC. Aby pierwsze nacisnięcie zatrzymywało wszystkie loki i rozkłady jazdy wstrzymywało. A drugie uruchamiało loki i przywracało działanie rozkładów jazdy.
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Stop całej makiety

Post autor: Wmac127 »

gbbsoft pisze: 04 lip 2017, 09:43... Na razie najbardziej podoba mi się koncepcja zmiany działania przycisku ESC. Aby pierwsze naciśnięcie zatrzymywało wszystkie loki i rozkłady jazdy wstrzymywało. A drugie uruchamiało loki i przywracało działanie rozkładów jazdy.
Jeśli to nie kłopot z wdrożeniem tej koncepcji do programu, to wrzuć do testów.
Pozdrawiam
MAciej
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Stop całej makiety

Post autor: andrzej-n »

A co mam wrzucić do testów? Sprawdzałem wersję programu, a ta się nie zmieniła.
Nie mam nic przeciwko, by to klawisz ESC zatrzymywał loki i wstrzymywał rozkłady. Ale zależy mi, żeby wszystkie uruchomione i nie zakończone Rozkłady jazdy były widoczne w odrębnym oknie.
Oczywiście każdą zmianę przetestuję z przyjemnością.
Andrzej
Awatar użytkownika
Robert89
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2017, 15:29

Re: Stop całej makiety

Post autor: Robert89 »

Powiem Wam tak... imponujecie mi. Ja dopiero co zapoznaję się z tą materią i wszystko brzmi dla mnie obco, ale mam nadzieję, że kiedy za kilka miesięcy wrócę do tego tematu, większość będę już rozumiał :)
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Stop całej makiety

Post autor: andrzej-n »

Program w obsłudze nie jest bardzo skomplikowany a jego możliwości są przeogromne. Praktycznie każdy scenariusz zabawy z makietą jaki sobie wymyślisz może zostać zrealizowany. Najlepszym sposobem na to jest jednak obcowanie z realną makietą.
Życzę powodzenia!
Andrzej
ODPOWIEDZ