Stop całej makiety

andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Stop całej makiety

Post autor: andrzej-n »

Wracając do pomysłu z dodatkowym oknem zawierającym tylko uruchomione Rozkłady, to może własnie w tym oknie umieścić przycisk zatrzymujący wszystkie Rozkłady i pociągi przez nie uruchomione.
Andrzej
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Stop całej makiety

Post autor: Wmac127 »

andrzej-n pisze: 25 maja 2017, 13:37 Wracając do pomysłu z dodatkowym oknem zawierającym tylko uruchomione Rozkłady, to może własnie w tym oknie umieścić przycisk zatrzymujący wszystkie Rozkłady i pociągi przez nie uruchomione.
I oczywiście drugi przycisk umożliwiający kontynuację wstrzymanych rozkładów jazdy oraz ruchu wstrzymanych pociągów.
Pozdrawiam
MAciej
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Stop całej makiety

Post autor: andrzej-n »

Oczywiście.
Andrzej
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Stop całej makiety

Post autor: Wmac127 »

I ten drugi przycisk do całkowitego zatrzymania wszystkich rozkładów jazdy wydaje się mniej potrzebny lub wcale. Myślę, że teraz już nie będzie galimatiasu. ;)
Pozdrawiam
MAciej
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Stop całej makiety

Post autor: andrzej-n »

I ten drugi przycisk do całkowitego zatrzymania wszystkich rozkładów jazdy wydaje się mniej potrzebny lub wcale.
Mógłbyś to doprecyzować.
Andrzej
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Stop całej makiety

Post autor: Wmac127 »

andrzej-n pisze: 25 maja 2017, 21:02 Mógłbyś to doprecyzować.
O ten przycisk. W założeniu miał służyć do zatrzymania wszystkich rozkładów jazdy.
25052017_sytuacja_111.jpg
Oczywiście usunąć razem z przyciskiem URUCHOM. Wg mnie wystarczyłyby tylko te dwa przyciski WSTRZYMAJ i PRZYWRÓĆ
Ale to tylko propozycja.
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Stop całej makiety

Post autor: gbbsoft »

1. Wymyśliłem dodać "filtr" w pierwszej zakładce Rozkładów Jazdy w postaci checkboxa (taki element graficzny, w który się stawia krzyżyk) o nazwie "tylko uruchomione". Postawienie krzyżyka spowoduje pokazanie tylko uruchomionych Rozkładów Jazdy, usunięcie - wszystkich. Tylko się zastanawiam jak tu zrobić, aby dynamicznie się to zmieniało, jak się zmienia status Rozkładu. Nie wiem, czy mi się uda.

2. Pokombinuje czy się uda zrobić kolorowe wiersze - nie wiem, czy ta lista to przewiduje.

3. Jeżeli chodzi o zatrzymanie makiety, to wymyśliłem na razie, aby w parametrach można było zdefiniować jak ma działać klawisz ESC (i przycisk STOP w prawym górnym rogu): albo (a) tak jak dotychczas, że jest to STOP całej makiety (czyli czerwony przycisk na manipulatorze) albo (b) druga opcja: STOP wszystkich lokomotyw + wstrzymanie wszystkich działających rozkładów jazdy.

Drugie naciśnięcie ESC spowodowałoby (w wersji drugiej): odwołanie STOP dla wszystkich lokomotyw + przywrócenie wszystkich rozkładów jazdy, które wcześniej działały.

PS. Wg mnie zamiast dodawać kolejne przyciski w rozkładach jazdy lepiej obsłużyć klawisz ESC. Z mojego doświadczenia wynika, że jak się dzieje coś złego na makiecie (wykolejenie), to szybkiej się naciska ESC niż szuka myszki, aby nacisnąć jakiś przycisk na makiecie...
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Stop całej makiety

Post autor: Wmac127 »

Czyli można wgrywać nową wersję? Jeszcze nie widzę, nowej testowej.
Myślę, że jak dodasz zakładkę z rozkładami uruchomionymi to kolory nie będą potrzebne.
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Stop całej makiety

Post autor: Wmac127 »

gbbsoft pisze: 25 maja 2017, 22:47... PS. Wg mnie zamiast dodawać kolejne przyciski w rozkładach jazdy lepiej obsłużyć klawisz ESC. Z mojego doświadczenia wynika, że jak się dzieje coś złego na makiecie (wykolejenie), to szybkiej się naciska ESC niż szuka myszki, aby nacisnąć jakiś przycisk na makiecie...

To fakt, że łatwiej nacisnąć ESC. Tylko czy tym podwójnym stopie za pomocą ESC to START też będzie podwójny. Mam tu na myśli, że jak nacisnę raz ESC(WSTRZYMAĆ) to START będzie wznawiał rozkłady jazdy. Nacisnę dwukrotnie ESC to będzie to stop awaryjny a START będzie uruchamiał makietę ponownie. Czy to masz na myśli? Jak tak kombinacja ma działać?
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Stop całej makiety

Post autor: gbbsoft »

Nie, wycofuje się z podwójnego ESC. Tak tego nie da się zrobić. Tylko pojedynczy, w zależności od ustawień w parametrach...
ODPOWIEDZ