Tor do profilowania

Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Tor do profilowania

Post autor: gbbsoft »

rafal pisze: 14 lis 2018, 22:09 w tabeli /przejazdy/ na dole sformułowania takie jak:< dodaj jako nowy> i< zmień aktualny> nie są aktywne
Zrobią się aktywne, jak ma plaszy zaznaczysz drogę od tego bloku do jakiegoś następnego.
rafal
Posty: 123
Rejestracja: 02 mar 2014, 14:34

Re: Tor do profilowania

Post autor: rafal »

Witam ponownie, w blokach lokomotywa zatrzymuje się tylko po wyjechaniu z bloku zaraz za nim zatrzymuje się i muszę od nowa dodać loka żeby pojechała dalej. Tak się dzieje w jedna stronę.
rafal
Posty: 123
Rejestracja: 02 mar 2014, 14:34

Re: Tor do profilowania

Post autor: rafal »

Witam ponownie, w blokach lokomotywa zatrzymuje się tylko po wyjechaniu z bloku zaraz za nim zatrzymuje się i muszę od nowa dodać loka żeby pojechała dalej. Tak się dzieje w jedna stronę.
rafal
Posty: 123
Rejestracja: 02 mar 2014, 14:34

Re: Tor do profilowania

Post autor: rafal »

Chciałem sprecyzować wcześniejsze pytanie,zrobiłam na planszy dwa bloki, tory połączone są w koło z tymi blokami 1i2
lokomotywa wyjeżdżając z bloku nr 1 z jednej strony zaraz za nim się zatrzymuje puszcze w drugą stronę bloku lokomotywa jedzie bez problemu . W drugim bloku jest wszystko ok w obydwie strony , tak się dzieje tylko w tym pierwszym bloku. W blokach lok zatrzymuje się prawidłowo, wyjazd z bloków po podaniu sygnału zielonego prawidłowy. Co to może być?
rafal
Posty: 123
Rejestracja: 02 mar 2014, 14:34

Re: Tor do profilowania

Post autor: rafal »

Mam jeszcze jedno pytanie ,czy na planszy kwadraty w bloku mają jakiś odnośnik w cm do rzeczywistego bloku na gruncie?
z góry dziękuje za odpowiedz.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Tor do profilowania

Post autor: gbbsoft »

Ad1 załącza plik .Plansza
Ad2. Plan w programie może być czysto schematyczny, albo może trochę odpowiadać rzeczywistemu ułożeniu torów na makiecie. Twój wybór.
rafal
Posty: 123
Rejestracja: 02 mar 2014, 14:34

Re: Tor do profilowania

Post autor: rafal »

Witam podeśle plik w tygodniu bo teraz mam troche zajęć, ale wykasuje ten pierwszy blok wykasować i zrobić od nowa,może to pomoże.
rafal
Posty: 123
Rejestracja: 02 mar 2014, 14:34

Re: Tor do profilowania

Post autor: rafal »

Witam z tym zatrzymywaniem poradziłem sobie. Ale mam problem z usuwaniem elementów z planszy, do pewne ilości usunę tory i pózniej wyskakuje komunikat - nie można usunąć elementu bo stanowi przebieg dla przejazdu. I wtedy nie można usunąć żadnego elementu.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Tor do profilowania

Post autor: gbbsoft »

Pewnie jakiś przebieg biegnie przez te tory. Najpierw trzeba usunąć wszystkie przejazdy z końca każdego bloku.
Przejazdy generalnie najlepiej robić na końcu, a w większości w ogóle można ich nie robić.
rafal
Posty: 123
Rejestracja: 02 mar 2014, 14:34

Re: Tor do profilowania

Post autor: rafal »

Mam pytanie czy na obrotnicy można zastosować blok żeby lokomotywa zatrzymała się sama na obrotnicy
I jeszcze jedno ograniczenie prędkości ikony jak i gdzie to się stosuje pozdrawiam
ODPOWIEDZ