Moja makieta

rafal
Posty: 123
Rejestracja: 02 mar 2014, 14:34

Re: Moja makieta

Post autor: rafal »

Chciał bym żeby informacja zwrotna pokazywała położenie iglic na rozjezdzie , posiadam dekodery LS110 i IZ LR100 napędy zwrotnic tiliga 86112 jak to podłączyć ze sobą jak adresować? napęd z dekoderem jak podłączyć to wiem, tylko IZ z dekoderem jak zaadresować , i czy bezpośrednio przewody kwitujące z napędu podchodzą do wyjść informacji zwrotnej.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Moja makieta

Post autor: gbbsoft »

W programie to proste:
- albo masz LC100 lenza i wybierasz „dekoder akcesoriów z informacją zwrotną”
- albo wybierasz „dekoder akcesoriów i oddzielny dek. Inf. Zwrotnej” i oddzielnie podłączasz dekoder akcesoriów oraz oddzielnie dekoder informacji zwrotnej.

Adresacja informacji zwrotnej jest jedna, wygląda tak samo jak w blokach.

LB101 nie jest potrzebny, nie wykrywasz przepływu prądu.

> na pulpicie coś widać na zwrotkach że informacja działa.
A to musisz sam sprawdzić, bo nie pamiętam.
rafal
Posty: 123
Rejestracja: 02 mar 2014, 14:34

Re: Moja makieta

Post autor: rafal »

Mam napędy tilliga informacja miga, jak kwituje dojście iglicy w odpowiednim położeniu ,a na planszy nic nie widać
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Moja makieta

Post autor: gbbsoft »

A jak zmieniasz z programu, to działa?
rafal
Posty: 123
Rejestracja: 02 mar 2014, 14:34

Re: Moja makieta

Post autor: rafal »

Przepraszam że tak pózno odpowiadam ale miałem dopiero dzisiaj czas na majsterkowanie , po przydzieleniu dekodera z oddzielna informacją zwrotną i przydzieleniu adresów to zauważyłem ze, wyjścia z IZ np jazda na wprost ma przydzielone wyjście nr 2 a w bok 3 na pulpicie pokazuje prawidłowo jak przy działaniu samego dekodera dcc a po zamianie wyjść na IZ jazda na wprost 3 a w bok 2 to trzeba dwa razy nacisnąć na rozjazd na pulpicie.Za pierwszym razem zmieni zwrotkę na pulpicie na chwile pokaże że zwrotka się przesunęła i powróci do poprzedniego stanu a za drugim naciśnięciem pokaże stan przełożonego rozjazdu.A poza tym niema żadnej sygnalizacji że działa informacja zwrotna.
ODPOWIEDZ