PIKO - podwójny zestaw cyfrowy 57175

Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: PIKO - podwójny zestaw cyfrowy 57175

Post autor: gbbsoft »

ad1 podobno już jest bezprzewodowy, ale drogi
ad2. Centralka i manipulator Roco oraz interface do PC (np: Lenc LI-USB)
ad3. do jednej centralki możesz podłączyć kilka manipulatorów (np: 4), kwestia dorobienia rozgałęziaczy. Jednym manipulatorem możesz obsługiwać dużą ilość lokomotyw.
ad4. zgodność wtyczki dekodera z gniazdem w lokomotywie
ad6. W cyfrze masz "prawie" stałe napięcie w torach, nawet jak nic nie jeździ, więc ten efekt będzie minimalny.
Jak cię stać, to możesz kupić tez porządną centralkę i zasilacz. Np centralka Lenz'a ma stabilizator napięcia na wyjściu. Roco ani Piko takiego stabilizatora nie mają, więc napięcie spada w miarę jak większa ilość lokomotyw i wagonów ze światłem jeździ.
Dodatkowo makieta powinna mieć podłączenie do zasilania w więcej niż jednym miejscu (np w dwóch miejscach), co tez pomaga na spadki napięcia.
tkarkady
Posty: 264
Rejestracja: 06 sie 2010, 12:19
System DCC: PIKO SmartBox®, SmartController®, S88 Tams, LDT

Re: PIKO - podwójny zestaw cyfrowy 57175

Post autor: tkarkady »

Ad5. Wymiana silnika czy elementów przeniesienia napędu w starych lokach nie zawsze jest możliwa , to zależy od konkretnego modelu . Bywa że do "starego" można dopasować "nowe" części , czy nawet cały silnik z przekładnią , pytanie tylko czy to ma sens i czy warto.
W kontekście reanimacji starego H0 to mam jeszcze jedną uwagę o której warto pamiętać , koła w starym taborze mają wysokie obrzeże i taki tabor w miarę dobrze jeździ po torach modelowych 2,5 mm np. A-Gleis czy Roco Hobby ale po torach 2,1 mm np. Roco Line , Tillig Elite i im podobnych - już nie koniecznie . Wysokie obrzeża kół zaczepiają o imitacje śrub w podkładach a z niektórych rozjazdów mogą nawet wyskakiwać.
H0 DCC i FCS
YouTube
ODPOWIEDZ