Makieta Krzysztofa

Krzysztof
Posty: 131
Rejestracja: 20 lis 2018, 14:39
System DCC: z21

Re: Makieta Krzysztofa

Post autor: Krzysztof »

Piotrze, przedtem też nie mialem a proponowaleś mi tworzenie 24 blokow 😊....
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Makieta Krzysztofa

Post autor: Wmac127 »

Podłączyłeś choć jeden semafor prosty pod dekoder akcesoriów? Synchronizuje się po starcie GbbK ??? Światło jest na semaforze ??? To wrzuć planszę abym mógł porównać.
Pozdrawiam
MAciej
Krzysztof
Posty: 131
Rejestracja: 20 lis 2018, 14:39
System DCC: z21

Re: Makieta Krzysztofa

Post autor: Krzysztof »

Tak, podłączyłem 2 sztuki, wszystko działa. Postaram się po pracy wieczorkiem wrzucić tą planszę.
Krzysztof
Posty: 131
Rejestracja: 20 lis 2018, 14:39
System DCC: z21

Re: Makieta Krzysztofa

Post autor: Krzysztof »

Załączam planszę
Załączniki
ver.3112.plansza
(270.55 KiB) Pobrany 115 razy
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Makieta Krzysztofa

Post autor: Wmac127 »

Dzięki. Mam tak samo podłączone, zresztą już wiem że źle "adresowałem" Widzę, że masz tylko semafory dwukomorowe. Do jakich dekoderów podłączasz?
Pozdrawiam
MAciej
Krzysztof
Posty: 131
Rejestracja: 20 lis 2018, 14:39
System DCC: z21

Re: Makieta Krzysztofa

Post autor: Krzysztof »

DR4018 Digikeijs, jak juz zdecydowałem się na centralkę DR5000 to wszystko biorę z tej firmy.
Krzysztof
Posty: 131
Rejestracja: 20 lis 2018, 14:39
System DCC: z21

Re: Makieta Krzysztofa

Post autor: Krzysztof »

Makieta w rzeczywistości jest jeszcze raz taka, ale to co nie widoczne to wszystko gory, wiadukty czyli przejazdy bez bloków. Jest to w drugim pomieszczeniu. To co na planszy to pomieszczenie główne czyli dworzec, bocznice, miasto jak na załączonym zdjeciu. Po lewej stronie zdjecia za ścianą jest druga część a później trzecia 😉
Załączniki
20181210_073709.jpg
Krzysztof
Posty: 131
Rejestracja: 20 lis 2018, 14:39
System DCC: z21

Re: Makieta Krzysztofa

Post autor: Krzysztof »

Cześć Piotrze, dzisiaj zamontowalem centralkę DR5000 i wszystkie problemy się rozwiązały. Bloki działają, sygnalizacja też. Pierwszy przejazd z bloku do bloku zaliczony. Mam pewne problemy ze zdarzeniami. Dzieje mi sie cos takiego, ze po prawidłowym przejeździe loka z bloku do bloku i zadzialaniu wszystkich zdarzeń próba następnej takiej samej rundy konczy sie niepowodzeniem. Jaki tego jest objaw : klikam "jedz do", uruchamiają sie określone zdarzenia czyli włącza sie silnik, uruchamia zapowiedź dworcowa, gwizdek ale..... pociąg nie rusza mimo wolnego toru i bloku do ktorego ma przejechać, tak jakby sie wszystko zawiesilo. Nie wiem gdzie tkwi błąd lub przyczyna takiego zachowania. Musze wszystkie funkcje wyłączyć, przydzielić jeszcze raz loka do bloku, kliknac "jedź do" i wowczas działa prawidłowo. Proszę o podpowiedź.
Krzysztof
Posty: 131
Rejestracja: 20 lis 2018, 14:39
System DCC: z21

Re: Makieta Krzysztofa

Post autor: Krzysztof »

Czy ktoś moze mi podpowiedzieć dlaczego nie zmienia mi się światło na sygnalizatorze dwukomorowym przy daniu sygnału do przejazdu do nastepnego bloku ? Na planszy zmienia sie kolor na zielony ale faktycznie sam semafor dalej ma czerwone. Na centralce DR5000 mam adresy prawidlowo wprowadzone bo z przyciskow w aplikacji DR5000 da sie swiatlo w semaforze zmienic.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Makieta Krzysztofa

Post autor: gbbsoft »

ad1. Trudno mi zgadnąć. Patrząc jak inni używają zdarzeń, to raczej błędu w nich nie ma.

ad2. Stawiam na błędy w adresacji. A możesz z programu zmienić światło na semaforze?
ODPOWIEDZ