Makieta IzoTom

IzoTom
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2018, 10:50
Miasto: Poznań
System DCC: XpressNet, Digikeijs DR5000

Makieta IzoTom

Post autor: IzoTom »

Witam
Pierwsze mój wpis na tym Forum więc z góry przepraszam jeśli złamałem jakieś zwyczaje.

Do rzeczy: zmieniłem centralkę Lenza na Digikeijsa Dr5000 i podłączyłem DigiDetected Dr5088RC. Podobnie jak Krzysztof, mam sygnał w centralce, że jest detekcja (na adresie 50 wejścia nr 1 na module 5088) i przy sprawdzaniu komunikacji w GbbKolejka też mam info o detekcji ale nie mogę uporać się z podświetlaniem bloków - czyli adresowaniem bloku. Podłączam zdjęcie ekranu:
20181231_112522.jpg
Nie ukrywam, że jestem informatycznym półanalfabetą, dlatego proszę o cierpliwość i łapalotogię w pomocy w prawidłowym konfigurowaniu bloku/wytłumaczeniu jak to zrobić :)
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Makieta IzoTom

Post autor: gbbsoft »

Kod 46 szesnastkowo, to 70 dziesiętnie.

PS. W Windows 10 jest zwykły kalkulator, który pod "hamburgerem" ma tryb "Programisty", gdzie łatwo można przeliczać liczby w różnych systemach liczenia.
IzoTom
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2018, 10:50
Miasto: Poznań
System DCC: XpressNet, Digikeijs DR5000

Re: Makieta IzoTom

Post autor: IzoTom »

Właśnie rozgryzłem adresowanie i teraz jestem na etapie lokalizacji wejścia definiowaniu bloku. Na 3 wejściu jeszcze nic. Próbuje dalej.
IzoTom
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2018, 10:50
Miasto: Poznań
System DCC: XpressNet, Digikeijs DR5000

Re: Makieta IzoTom

Post autor: IzoTom »

Zapomniałem dodać, że detekcja odbywa się poprzez zajętość toru czyli wykrycie obciążenia prądowego. Dlatego wstawiłem dwa czujniki informacji zwrotnej: wjazd w blok i wyjazd z bloku. Ale póki co nic. Co prawda oprócz innych danych, oprócz adresu, nie wprowadzałem do bloku. Dla samej detekcji i zmiany koloru ramki nie ma to chyba znaczenia?
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Makieta IzoTom

Post autor: gbbsoft »

Nie ma.
Już to gdzieś na forum proponowałem: oddzielny plik .plansza (albo oddzielna zakładka) z samymi blokami, poadresowanymi od 69 do 71 oraz z wejściami od 1 do 8. W sumie (jeżeli w bloku jest jedna informacja zwrotna) 24 bloki. Wtedy jest szansa, że których zaświeci...

O takie coś:
Adnotacja 2018-12-31 131629.jpg
IzoTom
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2018, 10:50
Miasto: Poznań
System DCC: XpressNet, Digikeijs DR5000

Re: Makieta IzoTom

Post autor: IzoTom »

OK. Robię.
IzoTom
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2018, 10:50
Miasto: Poznań
System DCC: XpressNet, Digikeijs DR5000

Re: Makieta IzoTom

Post autor: IzoTom »

Udało się. Muszę powiedzieć, że może nie jest to trudna metoda ale wpaść na nią ... nie jest oczywiste.
Może udałoby się nieco uprościć adresowanie bloków?
IzoTom
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2018, 10:50
Miasto: Poznań
System DCC: XpressNet, Digikeijs DR5000

Re: Makieta IzoTom

Post autor: IzoTom »

Dzięki za pomoc. Walczę dalej.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Makieta IzoTom

Post autor: gbbsoft »

Adresowanie bloków w XPressNet jest zgodne ze specyfikacją XPressNet.
Specyfikacja mówi, że się podaje adres i numer portu.
Jak można prościej?

PS. Już robiłem dziwne kombinacje z adresowanie rozjazdów w XPressNet i raczej to zamgliło obraz niż poprawiło...
Krzysztof
Posty: 131
Rejestracja: 20 lis 2018, 14:39
System DCC: z21

Re: Makieta IzoTom

Post autor: Krzysztof »

Czekajac na centralke DR5000 walczylem dziś z sygnalizacją na DR4018 pod z21.Służę pomocą abyś nie marnowal czasu. Jestesmy podobnie zaawansowani w tym temacie :-) moj tel. 515468349. Pozdr.
ODPOWIEDZ