Makiety wielopoziomowe w Z21

Mariusz-Boguslaw
Posty: 15
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:48
Miasto: Overijse
System DCC: Z21

Makiety wielopoziomowe w Z21

Post autor: Mariusz-Boguslaw »

Witam ponownie po wielu latach,

Milo odkryć, ze mimo upływu czasu forum ma się całkiem dobrze a ilość zgromadzonych tutaj informacji jest imponująca. Wróciłem do budowania makiety po około 7-8 latach wiec jest trochę zagadnień do rozwiązania. Mam nadzieje, ze mi pomożecie a z czasem mam nadzieje, ze i ja będę mógł pomoc Wam.

Na makiecie/torcie, który teraz robię są dwa poziomy i nie wiem jak je wpisać do planu makiety w Z21. Wyglada to tak:
Wielopoziomowosc.jpg
Próbowałem z użyciem tuneli ale jakoś kompletnie mi nie wychodzi. Proszę poradźcie coś, możne jest jakiś instruktarz na YouTube czy gdzieś indziej. Jak na razie zagadnienia z wielopoziomowością nie znalazłem.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Makiety wielopoziomowe w Z21

Post autor: gbbsoft »

Ale chcesz pomocy w obsłudze Z21, czy GbbKolejki? W GbbKolejce używa się do tego elementu "Tunel/Skok", który umożliwia zrobienie nieciągłości w torach ma planszy.
Mariusz-Boguslaw
Posty: 15
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:48
Miasto: Overijse
System DCC: Z21

Re: Makiety wielopoziomowe w Z21

Post autor: Mariusz-Boguslaw »

Właściwie to chętnie bym się dowiedział czy sam Z21 wystarcza do zaawansowanych zadań typu rozkłady jazdy? Kiedyś miałem GbbKolejke ale nie udało mi się jej wdrożyć do użytkowania. I zastanawiam się czy może by spróbować ponownie? A może jakiś inny program byłby lepszy? Chciałbym moc sterować makieta z komputera na którym mam Ubuntu oraz z tabletu. Poradzie proszę.
ODPOWIEDZ