Zdarzenia

reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Zdarzenia

Post autor: reticulan »

Piotrze mam pytanie, czy możliwe jest że na komputerze z windowsem 7 starter nie działają zdarzenia? przeniosłem plansze z komputera testowego na laptop gdzie mam zainstalowaną lekką wersje programu (docelowy laptop z którego mam zamiar sterować makietą) a tu widzę że nie działają zdarzenia, gbb nie wysyła żadnych błędów, przynajmniej żadnych widocznych, żadnych błędów kompilacji itp. pozostałe rzeczy działają jak nalezy, loki semafory zwrotnice itp. tylko te zdarzenia.

Może chodzi o netframe network, może coś nie chodzi albo się nie aktualizuje na windows 7 starter. Na wszystkich inych kompach am windows 10. ale moj stary lapek nie pociągnie nic wiecej niż 7
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Zdarzenia

Post autor: gbbsoft »

A jaką wersję programu masz na "komputerze testowym"?

Wersja lekka ma m.in. na stałe włączoną opcję "Wszystkie lokomotywy są ręcznie sterowane".
Jak wiemy z tego wątku, powoduje to nie wołanie wielu zdarzeń...
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Zdarzenia

Post autor: reticulan »

Zwróciłem i na to uwagę, ale to nie to tym razem. Wersje mam ostatnią testową. Tę którą wstawiałeś po zmianie przycisków ograniczenia prędkości co był zamieniony kierunek lewy z prawym, na razie próbuję poinstalować wszystkie możliwe aktualizacje i odezwę się czy pomogło. Opcja lokomotywy sterowane ręcznie wyłączona.

EDIT:

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy. Wersja lekka nie obsługuje informacji zwrotnej jak wiadomo. Wiadomo także że zdarzenia nie mają sensu bez działającej informacji zwrotnej i może tak ma być. Wersja demo obsługuje informacje zwrotną, może tu jest pies pogrzebany i dlatego działają zdarzenia.

Niestety lapek chyba będzie się do rana aktualizował wiec teraz tego nie sprawdzę. Ale kiedyś mi pisałeś jak z wersji lekkiej zrobić na chwilę wersje demo, tylko nie mogę tego znaleźć na forum a zapomniałem. chciałbym to jutro sprawdzić.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Zdarzenia

Post autor: gbbsoft »

Trzeba zmienić nazwę plikowi z licencją (albo go gdzieś przenieść):
"c:\ProgramData\Gbb Software\GbbKolejka\GbbKolejka_1.lic"
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Zdarzenia

Post autor: reticulan »

Oczywiście::)) Po zmianie wersji lekkiej na demo wszystko działa, pewnie w pełnej wersji też będzie działać. Czyli wersja bez informacji zwrotnej nie obsługuje także zdarzeń.

No to się trochę uspokoiłem bo myślałem że będzie mnie czekała wymiana systemu albo całego lapka.
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Zdarzenia

Post autor: reticulan »

Witam mam pytanie. Jak usunąć zdarzenia z projektanta zdarzeń do urządzeń które zostały usunięte przed usunięciem starych zdarzeń.

Bardzo mi przeszkadza jak "wiszą" stare nieużywane zdarzenia.

Mam na przykład zdarzenie dla bloku nr 9 który nie jest już używane, nawet jak stworze identyczny blok, to już to zdarzenie nie chce się podpiąć pod blok 9 "nowy" bo jakoś widzi że to pod "stary" nieistniejący. choć nazwa jest identyczna.

Dzieje się tak za każdym razem gdy wykasuje urządzeń.

Poniżej screen z sytuacji.
Załączniki
blok.jpg
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Zdarzenia

Post autor: gbbsoft »

To niestety wygląda na błąd w programie... Muszę sprawdzić.
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Zdarzenia

Post autor: reticulan »

Problem jest dość poważny bo nawet po wykasowaniu wszystkich zdarzeń,( tych co się da oczywiście), oraz urządzeń i bloków, podczas łączenia z DCC program próbuje kompilować zdarzenia i wywala błędy. Nawet gdy w samych zdarzeniach wykasuje wszystkie procedury i zostaje je puste jest to samo.

Przetestowałem jeszcze, że jak stworze urządzenie lub blok, potem dodam zdarzenie, a następnie w odwrotnej kolejności wszystko usunę to wszystko ładnie się usuwa.

Myślę że jakiś przycisk w managerze zdarzeń do ich usuwania rozwiąże problem.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Zdarzenia

Post autor: gbbsoft »

Przyslij do mnie plik. plansza, to usune wszystkie zdarzenia, jezeli chcesz.
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Zdarzenia

Post autor: reticulan »

Zdążyłem już wprowadzić ok 20 urządzeń teraz ciężko by się było połapać które są nieprawidłowe. Poczekam na wersję w której będzie można samemu usuwać "zabłąkane" zdarzenia.
ODPOWIEDZ