Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

gbbsoft pisze: 17 maja 2017, 22:05 Mruganie na manipulatorze to inna funkcjonalność. Jak masz centralkę i podpiętą do niej x sterowników (manipulatory lub programy), to centralka pamięta, którym sterownikiem ostatni raz ustawiłeś prędkość/kierunek loka. Pozostałe mrugają, co ma oznaczać, że ktoś inny (tzn. inny sterownik) właśnie teraz steruje lokiem.
Tak się dzieje gdy jest podłączonych więcej manipulatorów. Gdy mam podłączone LH01 i Compacta bo we trójkę jeździmy to jest to w sumie ważna informacja, żeby nie przejąć innego składu. Myślałem, że to sygnalizuje coś więcej.
gbbsoft pisze: 17 maja 2017, 22:05 > Nacisnąć niejako sekwencję START/STOP/START na LH100 aby zrównać pomiędzy LH100 i GbbK. To miałeś na myśli?
Tak, pobawić się STOPem w momencie, gdy lok wjechał do bloku i zaczyna zwalniać...
Tak, jak tak zrobię, tylko pociąg jakby "gubi" rozkład jazdy. Rozjazdy się nie przełączają, nie reaguje na semafor ani na czas postoju ustawiony w danym bloku.
Jakby był uprowadzony przez terrorystów. :D
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

Dziwna rzecz się dzieje i nie bardzo wiem dlaczego. Proszę popatrzeć na screeny. Pociąg ma wjechać z Bloku16 do Bloku15, jest w trakcie wjazdu (jest w Bloku16) a w tym czasie startuje następny rozkład z Bloku13.
25052017_sytuacja_11.jpg
Dlaczego? Start tego rozkładu jest ustalony gdy pociąg będzie w bloku 15.
Rozkłady jazdy są tak ustawione aby następny rozkład (BR52_701_13=>13)
25052017_sytuacja_44.jpg
wystartował jak rozkład BR118_601_15=>15 będzie w bloku 15.
25052017_sytuacja_55.jpg
Ponieważ te dwa składy jeżdżą niejako w pętli i wjazd jednego na mijance otwiera drogę następnemu. Tak samo dzieje się gdy w ruchu jest skład BR52.
Oczywiście żadnej kraksy nie ma ale jednak to tak nie powinno być, tym bardziej, że pojawiają się komunikat typu Brak Wolnych Bloków Wjazdowych.
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: gbbsoft »

Rozkłady jazdy sterują WYJAZDEM z bloku, nigdy nie czekają aż pociąg dojedzie do docelowego bloku.

Więc jeżeli w rozkładzie jazdy jest pozycja "przejedź z bloku A do bloku B" a za nią jest "uruchom rozkład jazdy C", to to uruchomienie nastepuje po wyjeździe z bloku A, a nie po wjeździe do bloku B.

Możesz dać dłuższy czas w wierszu "uruchom rozkład jazdy ...", aby później się uruchamiał. Ale nigdy nie uzależnisz kolejnego kroku w rozkładzie jazdy od WJAZDU do jakiegoś bloku...

PS. A może trzeba dodać nowy rodzaj wiersza w rozkładach jazdy "poczekaj na pojawienie się pociągu w bloku X"? :-)
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

gbbsoft pisze: 25 maja 2017, 22:28 ... PS. A może trzeba dodać nowy rodzaj wiersza w rozkładach jazdy "poczekaj na pojawienie się pociągu w bloku X"? :-)
I to by urealniło rzeczywistość na makiecie z prawdziwą koleją. Przecież nigdy nie jest tak, że drogę czy sygnał odjazdu jest podany dopiero wtedy gdy droga jest wolna.
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

gbbsoft pisze: 25 maja 2017, 22:28 Rozkłady jazdy sterują WYJAZDEM z bloku, nigdy nie czekają aż pociąg dojedzie do docelowego bloku. ...
Wyjazd z Bloku tak, ale nie może się on urzeczywistniony dopóki droga nie będzie wolna.
Więc jeżeli w rozkładzie jazdy jest pozycja "przejedź z bloku A do bloku B" a za nią jest "uruchom rozkład jazdy C", to to uruchomienie nastepuje po wyjeździe z bloku A, a nie po wjeździe do bloku B.

Może sygnałem jednak powinno być wjazd do bloku B, bo wtedy droga będzie wolna.
Możesz dać dłuższy czas w wierszu "uruchom rozkład jazdy ...", aby później się uruchamiał. Ale nigdy nie uzależnisz kolejnego kroku w rozkładzie jazdy od WJAZDU do jakiegoś bloku...
Czas opóźnienia wyjazdu raczej powinien urealniać odjazd spod semafora. Inaczej to wyglądałoby jak start do wyścigu.
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

Mam kłopot z rozkładem jazdy. Próbując wpisać po starcie z Bloku 21 usiłuję dodać gdzie pociąg ma jechać. Wyskakuje mi okienko : "Indeks -1 nie ma wartości"
Również zdarza się, że usiłuję wpisać jakiś kolejny blok i nie mogę. Wpisuję np. start z Bloku 19 prawy/górny do Bloku 1 lewy/dolny. Wpisuję 1 ale gdy przechodzę do okienka aby wybrać lewy czy prawy to Blok 1 mi znika. O co chodzi?
Mam wrażenie, że ten problem się pojawiał ale .....
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: gbbsoft »

To są błędy w bibliotece .Net Framework.
Sprawdź, czy wszystko z Windows Update masz zainstalowane.

Tu masz wersje .Net Framenwork: https://dotnet.microsoft.com/download/dotnet-framework
Spróbuj zainstalować 4.8 (runtime)
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

Niestety, próbowałem. Mam już zainstalowaną wersję 4.8.
A czy jeśli program jest używany na komputerze z Win7 i potem odpalam go na Win10 to może być przyczyną tych kłopotów?
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: gbbsoft »

Raczej nie.
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

Mam kłopot z rozkładem jazdy. Weźmy rozkład D19E>>>19. Po uruchomieniu rozkładu Jazdy z Bloku 19, pociąg rusza i zatrzymuje się w Bloku 1. Nie chce dalej jechać. Status rozkładu RUNNING i nic. po kliknięciu URUCHOM to jedzie do następnego Bloku 3 i zatrzymuje się. ponownie klikam URUCHOM i rzecz dziwna rozjazdy układają drogę z pominięciem Bloku 30 i skład jedzie do Bloku 27 i zatrzymuje się. Ponownie URUCHOM i dojeżdża do Bloku 19.
Dodatkowy gdy chcę wpisać wszystkie Bloki na trasie to rozkład przyjmuje tylko 3 linie a potem już nie mogę nic wpisać bo po wpisaniu np. Bloku 3 gdzy chcę wybrać prawy/górny to 3 znika.
Win7; Framework 4.8
Podobnie dzieje się z resztą rozkładów na tej planszy.
Gdzie jest błąd?
Załączniki
WMac_v.06.1 RJ.plansza
(10.27 MiB) Pobrany 55 razy
Pozdrawiam
MAciej
ODPOWIEDZ