Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: gbbsoft »

1. Jak robisz zrzuty z ekranu, to podświetlaj ten wiersz z którym jest problem.
2. Mogę ogarnąć tylko jeden rozkład na raz. Wielu na raz nie podejmuje się, bo to nie moje rozkłady.
3. Wybierz jedną lokomotywę i podaj o który rozkład ci chodzi (jeden). Daj zrzuty z ekranu dla pierwszej zakładki dla tego rozkładu i dla drugiej.
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

OK. Sytuacja jest następująca: Pociąg rusza z bloku 10, przejeżdża przez blok 35 i wjeżdża do 22, zatrzymuje się. W bloku 22 pod semaforem 77 . Ma czekanie ustawione na 40 sek. Po tym czasie nic się nie dzieje. Pociąg nie chce ruszyć.
06-05-21.png
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: gbbsoft »

A w tym momencie w pierwszej zakladce jest jakiś błąd?
A spróbuj wstawić zamiast "00:00:00" to "00:00:01"?
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

Ustawiłem w Bloku 22 czas 00:00:01 i nic się nie zmieniło.
Na dole pojawił się komunikat, zresztą nie pierwszy raz " Block: po przełączeniu rozjazdu" Droga była ustawiona wcześniej po poprzednim przejeździe.
Zresztą ten komunikat jest też na fotce.
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: gbbsoft »

Wrzuć plik .plansza. Ktora wersję programu masz?
Sprobuje w niedziele wieczorem na to zerknąć.
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

Poprawiłem trochę w rozkładzie jazdy jest lepiej ale nadal nie rozumiem dlaczego tak się dzieje.
1. Wersja programu to najnowsza testowa.

2. Pociągi zatrzymują się i nic dalej się nie dzieje: V200 w bloku 16; Br65 w bloku 2; Br52 w bloku 29.
Dlaczego nie wiem. Rozkład jazdy jest RUNNING ale są dziwne komunikaty, np. że nie ma lokomotywy w bloku wyjazdowym.

3. Dlaczego droga z bloku 3 do 27 układa się z ominięciem bloku 30 a raz nie?
Dla mnie to bez sensu. Dzieje się tak kilkukrotnie dla różnych przebiegów.
Droga powinna się układać w najkrótszą.

4. Jeszcze popracuję w niedzielę rano nad tym rozkładem i jak coś poprawię, to wrzucę najnowszą wersję.
WMac_v.06.2RJ.plansza
(10.46 MiB) Pobrany 78 razy
Coraz częściej zdarza mi się brak odpowiedzi w programie. Czy to wina Windowsa czy programu?
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

Czy można wrócić do poprzedniej wersji testowej?
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

Doszedłem do wniosku, że czasy opóźnienia włączenia sygnału czerwonego i startu pociągu są za długie i mogą mieć wpływ na rozkład jazdy.
Dlatego ustawiłem opóźnienie włączenia sygnału czerwonego = 0 sek a start pociągu średnio na 0,35 sek. Tak aby był zachowany jakiś real a nie start jak do wyścigu. Opóźnienie ustawienia sygnału czerwonego średnio na 0,8 sek.
Jeśli będziesz potrzebował tej planszy po modyfikacji czasów to daj znać. Na tej są stare czasy.
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: gbbsoft »

> Czy można wrócić do poprzedniej wersji testowej?
Do której wersji chciałbyś wrócić? Wystawię ci wersję instalacyjną, jak nie masz.

> Dlaczego droga z bloku 3 do 27 układa się z ominięciem bloku 30 a raz nie?
Bo wybór drogi odbywa się losowa, brane są pod uwagę wszystkie możliwe. Jeżeli nie chcesz, aby niektóre drogi z bloku 3 były brane pod uwagę, to zdefiniuj przejazdy z bloku 3. Wtedy tylko drogi wyznaczone przez przejazdy będą brane pod uwagę, a nie wszystkie mozliwe drogi.

> Rozkład jazdy jest RUNNING ale są dziwne komunikaty, np. że nie ma lokomotywy w bloku wyjazdowym.
Potrzebny jest konkret: który rozkład jazdy, jaka jest sytuacja na planszy i jak ten rozkład jest zdefiniowany?
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

gbbsoft pisze: 09 maja 2021, 20:37 > Czy można wrócić do poprzedniej wersji testowej?
Do której wersji chciałbyś wrócić? Wystawię ci wersję instalacyjną, jak nie masz.
Tej przedostatniej, czyli 1.75 lub 1.76.
> Dlaczego droga z bloku 3 do 27 układa się z ominięciem bloku 30 a raz nie?
Bo wybór drogi odbywa się losowa, brane są pod uwagę wszystkie możliwe. Jeżeli nie chcesz, aby niektóre drogi z bloku 3 były brane pod uwagę, to zdefiniuj przejazdy z bloku 3. Wtedy tylko drogi wyznaczone przez przejazdy będą brane pod uwagę, a nie wszystkie mozliwe drogi.
Nie bardzo wiem jak i gdzie się to robi.
> Rozkład jazdy jest RUNNING ale są dziwne komunikaty, np. że nie ma lokomotywy w bloku wyjazdowym.
Potrzebny jest konkret: który rozkład jazdy, jaka jest sytuacja na planszy i jak ten rozkład jest zdefiniowany?
Teraz się pozmieniało bo cały czas coś zmieniam w rozkładzie jazdy. najbardziej denerwujące są komunikaty BRAK LOKOMOTYWY W BLOKU a ona jest; albo blok jest za krótki a pociąg ładnie ustawił się przed semaforem i jeszcze jest luz. Postaram się spisać konkretne sytuacje.
Pozdrawiam
MAciej
ODPOWIEDZ