Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: gbbsoft »

Wmac127 pisze: 29 mar 2017, 00:27 Tak samo będzie w rozkładzie 4.
Tak.
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

Wszystko poprawione. Jeżdżą już 4 składy wg rozkładu.

Mam takie spostrzeżenie. Wg mnie jak jest ustawiana droga to najpierw powinien się ustawić rozjazd(y) a potem semafor wyświetli WOLNA DROGA. Tymczasem to się dzieje jednocześnie, gdy loka stoi zbyt blisko to wykolejenie gotowe. Ja opóźniam start loka od podania sygnału i to wystarcza. Jednak na prawdziwej kolei, sygnał na semafor nie zostanie podany gdy nie ma wolnej drogi.

ps. Czekam na osobne okno dla lokomotyw. mnie to bardzo ułatwi układ na 3 monitorach.
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: gbbsoft »

1. W bloku możesz ustawić opóźnienie, po jakim pociąg startuje.
2. Semafor i prędkość loka są ustawiane dopiero po ustawieniu trasy. Jeżeli trasa ustawia się "trochę dłużej", to jest to poza kontrolą programu.
3. Trasa jest ustawiana dopiero jak jest cała wolna.
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

W oknie Rozkładu Jazdy przy planowaniu przebiegu sa 3 opcje:
1.Czas postoju - można zaplanować postój w blokach.
2.Czas od uruchomienia zegara - tutaj nie bardzo rozumiem o co chodzi?
3.Godzina wg zegara - rozkład jazdy wg czasu przez 24h ? Trzeba określić czas przyjazdu / odjazdu w każdym bloku?

Są jeszcze: Opis Błędu i Tryb błędu z: Czekaj, Zatrzymaj, do następnego.
Do czego to jest mi potrzebne ?

Czy do planowania rozkładu jazdy na powiedzmy 24h jest jakaś pomocnicza aplikacja/program ułatwiający jego sensowne ułożenie?
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: gbbsoft »

"Czas od uruchomienia" - czas od uruchomienia rozkładu jazdy. Zakładamy, że jak uruchamiasz rozkład jazdy, to czas startuje od 0:00:00 (dla tego rozkładu jazdy) i względem tego ustawiasz odjazdy w tym rozkładzie

"Godzina wg zegara" - określasz czas odjazdu (tylko) w każdym bloku wg zegara (może być przyspieszony, może być nie zgodny z rzeczywistym). To raczej opcja dla zwolenników realizmu...

Tryb błędu: co ma program zrobić, jak wg rozkładu jazdy powinien wypuścić loka z bloku, a go tam nie ma:
- "czekaj": powoduje, że program czeka w tym miejscu rozkładu aż ten lok tam się pojawi
- "zatrzymaj": zatrzymuje rozkłazd jazdy
- "do następnego": nie puszcza loka (bo go nie ma) tylko idzie do następnej pozycji w rozkładzie jazdy.
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

Wmac127 pisze: 29 mar 2017, 17:36 ... Czy do planowania rozkładu jazdy na powiedzmy 24h jest jakaś pomocnicza aplikacja/program ułatwiający jego sensowne ułożenie?
A w tym temacie masz jakąś propozycję?
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: gbbsoft »

Nie. Moduł Rozkładu Jazdy ma dopiero miesiąc. Nawet nie wiemy, czy działa do końca poprawnie... :-)
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

gbbsoft pisze: 30 mar 2017, 07:20 Nie. Moduł Rozkładu Jazdy ma dopiero miesiąc. Nawet nie wiemy, czy działa do końca poprawnie... :-)
Miałem na myśli inną aplikację nie związaną z programem, tak aby była pomocna do ułożenia rozkładu jazdy. Coś mi świta, że na imprezę w Sosnowcu coś takiego było pomocne do ułożenia rozkładu jazdy.
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: Wmac127 »

gbbsoft pisze: 30 mar 2017, 07:20 ... Nawet nie wiemy, czy działa do końca poprawnie... :-)
To jest problem do rozpatrzenia.
Podczas testowania mojego rozkładu (już z 5 składami) zdarzyła mi się kolizyjna sytuacja. Pociąg miał wjechać na stację-Blok20 i zatrzymać się. Jednak rozjazd 10 nie przełączył się na właściwy tor. Przyczyną była usterka techniczna. Skład pojechał inną drogą (Bloki: 21, 8 i 6) i wjechał na tył innego składu oczekującego pod semaforem w Bloku 6 na wolną drogę. W takim przypadku skład jadący przez Blok 21 powinien mieć sygnał STÓJ.
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Rozkład Jazdy dla Wmac MakieTTa II

Post autor: gbbsoft »

Ta sytuacja jest nie do wykrycia przez program, o ile nie masz informacji zwrotnej z rozjazdów. Ale myślę, że przy naszych makietach, to zbędny wydatek. I tak trzeba patrzeć ciągle na makietę i mieć możliwość szybkiego naciśnięcia Czerwonego Przycisku... :-)
ODPOWIEDZ