Filtrowanie listy rozkładów jazdy

andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: andrzej-n »

Witaj,
jak rozumiem, aby uruchomiony rozkład pojawił się w tym oknie na końcu rozkładu winien być umieszczony rekord "Dodaj czekanie". Jeśli tak, to wszystko działa poprawnie.
Dla mnie byłoby fajnie, gdyby to okno pojawiało się automatycznie po uruchomieniu jakiegokolwiek rozkładu i znikałoby gdy nie działa już żaden rozkład. Funkcjonalność ta włączana byłaby opcjonalnie.
Przyciski "Zatrzymaj", "Wstrzymaj" i inne umieszczone w tym oknie działają co najmniej dziwnie, ale jak pisałeś zajmiesz się tym później.
Andrzej
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: andrzej-n »

Z ostatniej chwili:
ponowne uruchomienie tego okna po wcześniejszym zamknięcie powoduje wyświetlenie takiego komunikatu
2.jpg
Okna nie da się otworzyć. Dopiero zamknięcie i ponowne otworzenie programu to umożliwia.
Andrzej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: gbbsoft »

1. Na czym polega dziwne zachowanie przycisków w tym oknie.

2. Poprawiłem problem z zamykaniem okna

3. Dodałem pstryczek "także z lokomotywą", co powinno zatrzymywać loka przy wstrzymaniu rozkładu jazdy, i uruchamiać loka przy jego przywracaniu.

PS. A może w tym oknie dodać także drugą zakładkę z listą NIE uruchomionych rozkładów jazdy, aby łatwiej było je uruchamiać?
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: andrzej-n »

Przyciski "Wstrzymaj" i "Zatrzymaj" działają w ten sposób, iż lokomotywa zatrzymuje się dopiero w ostatnim bloku jaki został zaznaczony na zielono dla danego rozkładu, a nie natychmiast. Czyli, jeśli przed użyciem przycisków została zaznaczona cała trasa przebiegu rozkładu to lok zatrzymał się w ostatnim bloku rozkładu. A mnie chodziło o natychmiastowe zatrzymanie loka poprzez podanie prędkości "0".
PS. A może w tym oknie dodać także drugą zakładkę z listą NIE uruchomionych rozkładów jazdy, aby łatwiej było je uruchamiać?
Świetny pomysł, ale wg mnie nie w osobnej zakładce, a w tej samej, z prawej strony poprzez podzielenie okna. Wtedy nie będzie konieczności przełączania się między zakładkami. Załatwiona byłaby także sprawa automatycznego wyskakiwania okna z uruchomionymi rozkładami.
Andrzej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: gbbsoft »

Nawet jak jest zaznaczone "także z lokomotywą"? To powinno spowodować naciśnięcie "Stop" dla danej lokomotywy, gdy robisz "Wstrzymaj"

PS. Nadanie prędkości "0" to co innego niż "Stop". Nadanie prędkości "0" powoduje, że lok zaczyna zwalniać w zadanym w CV spowolnieniu. Natomiast naciśnięcie "Stop" powoduje natychmiastowe zatrzymanie loka.
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: andrzej-n »

Tak, Nawet gdy jest zaznaczone "Razem z lokomotywą" pociąg staje w ostatnim zaznaczonym bloku.
PS. Nadanie prędkości "0" to co innego niż "Stop". Nadanie prędkości "0" powoduje, że lok zaczyna zwalniać w zadanym w CV spowolnieniu. Natomiast naciśnięcie "Stop" powoduje natychmiastowe zatrzymanie loka.
Oczywiście, masz rację.
Andrzej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: gbbsoft »

Rozumiem, ze po nacisnieciu "wstrzymaj , razem z lokomotywami" lokomotywa nie ma zaznaczonego przyciski "stop"?
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: andrzej-n »

Tak jest. Przycisk "stop" nie jest zaznaczony
Andrzej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: gbbsoft »

Wystawiłem wersję testową 6462, w które zrobiłem dwie poprawki. Zobacz, czy się coś zmieniło.
Próbuję dojść dlaczego u Ciebie nie działa zatrzymywanie loków, pytania kontrolne:
- czy w ogóle wciśnięcie przycisku STOP (tego przy funkcjach loka) powoduje natychmiastowe zatrzymanie loka?
- rozumiem, że naciszkasz przycisk 'Wstrzymaj wszystkie' w nowym oknie (a nie w starym) do zarządzania rozkładami jazdy?
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: andrzej-n »

Piotrze,
nic się nie zmieniło.
- czy w ogóle wciśnięcie przycisku STOP (tego przy funkcjach loka) powoduje natychmiastowe zatrzymanie loka?
Tak, lok zatrzymuje się natychmiast
- rozumiem, że naciszkasz przycisk 'Wstrzymaj wszystkie' w nowym oknie (a nie w starym) do zarządzania rozkładami jazdy?
Tak
Andrzej
ODPOWIEDZ