Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: gbbsoft »

Dodałem pokazywanie rozkładów jazdy tylko uruchomionych. Jeżeli na końcu rozkładu jazdy dodacie "czekaj na loka w ostatnim bloku rozkładu jazdy", to rozkład powinien działać aż lok dojedzie do ostatniego bloku, po czym powinien się zakończyć i zniknąć z listy.

Prośba o przeprowadzenie doświadczeń...

:-)
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: gbbsoft »

No i jak? Działa poprawnie?
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: andrzej-n »

Piotrze,
Nie mam teraz dostępu do makiety, więc nie mogę przetestować. Myślę, że do końca tygodnia będę mógł to sprawdzić.
Andrzej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: gbbsoft »

No właśnie, chyba wszyscy są na wakacjach. Spokojnych wakacji zatem życzę... NIe ma pośpiechu...
:-)
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: andrzej-n »

Witaj Piotrze,
na wstępie przeprosiny za milczenie mimo obietnicy, że odezwę się wcześniej. Ale problemy zdrowotne skutecznie wyłączyły mnie z normalnego życia.
Teraz już udało mi się przetestować zaproponowane rozwiązanie. Oto moje uwagi:
Śledzenie uruchomionych rozkładów poprzez wybór z rozwijanej listy jest bardzo niewygodne. Aby wystartować rozkład muszą być widoczne wszystkie rozkłady. Następnie trzeba wybrać "tylko uruchomione" co z kolei nie pozwala na uruchomienie następnych rozkładów. Kiedy jest wybrana opcja "pokaż tylko uruchomione" z zakładki "Definicje" nie można uruchomić żadnego rozkładu pomimo iż taki guzik istnieje.
Dlatego jeszcze raz proponuję, by dla rozkładów uruchomionych wyskakiwało dodatkowe okno w którym pokazane byłyby tylko działające rozkłady. Działające to takie, w których pociąg nie dojechał jeszcze do ostatniego bloku. Chciałbym jeszcze , by w oknie tym był przycisk umożliwiający natychmiastowe wstrzymanie rozkładów wraz z fizycznym zatrzymaniem pociągów i przycisk który kontynuował dalsze działanie rozkładów.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: gbbsoft »

Trzeba będzie takie okno zrobić... :-)
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: gbbsoft »

andrzej-n pisze: 29 sie 2017, 13:48 Kiedy jest wybrana opcja "pokaż tylko uruchomione" z zakładki "Definicje" nie można uruchomić żadnego rozkładu pomimo iż taki guzik istnieje.
Poprawiłem to
andrzej-n pisze: 29 sie 2017, 13:48 Dlatego jeszcze raz proponuję, by dla rozkładów uruchomionych wyskakiwało dodatkowe okno w którym pokazane byłyby tylko działające rozkłady.
Dodałem.
andrzej-n pisze: 29 sie 2017, 13:48 Chciałbym jeszcze , by w oknie tym był przycisk umożliwiający natychmiastowe wstrzymanie rozkładów wraz z fizycznym zatrzymaniem pociągów i przycisk który kontynuował dalsze działanie rozkładów.
Fizycznie wstrzymanie loków zrobimy w kolejnym kroku, po tym jak sprawdzicie, że nowe okno dobrze działa... :-)
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: andrzej-n »

Wersja, którą wgrałem przed chwilą ma numer:
1.jpg
Czy to jest wersja ze zmianami? Mnie nie pokazuje się żadne okno z uruchomionymi rozkładami
Andrzej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: gbbsoft »

A w menu narzędzia, co masz jako 3 pozycja?
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Filtrowanie listy rozkładów jazdy

Post autor: andrzej-n »

Ok, jest. Jutro przetestuję.
Andrzej
ODPOWIEDZ