Połączeniem centralki roco z komputerem przez interfejs

darekloko
Posty: 38
Rejestracja: 01 lut 2011, 20:42

Re: Połączeniem centralki roco z komputerem przez interfejs

Post autor: darekloko »

Pytam w takim sensie jak dalej przebiega procedura uruchomienia programu z licencją?
Bardzo proszę o pomoc krok po kroku jakie muszę wykonać czynności ?
Pozdrawiam D Ś
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Połączeniem centralki roco z komputerem przez interfejs

Post autor: gbbsoft »

Po otrzymaniu ode mnie numeru licencji należy go wprowadzić do programu, a program zaproponuje zapisanie pewnego pliku na dysku.
Należy go zapisać np: w moich dokumentach a następnie go do mnie przysłać jako załacznik poczty.
Ja odeślę inny plik, który należy w programie zaimportować, co kończy procedurę.

http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.ph ... s%C5%82ugi
darekloko
Posty: 38
Rejestracja: 01 lut 2011, 20:42

Re: Połączeniem centralki roco z komputerem przez interfejs

Post autor: darekloko »

Mam problem z rozjazdem angielskim, nie mogę zmienić jego parametrów.
Jak zmieniam mu ograniczenie na jednym ze skrętów to mi nie przyjmuje wartości ograniczenia np. 60, tylko sam ustawia zero, zato przy jeżdzie na wprost nie chce przyjąć zera tylko ustawia 60 i tak jest z innymi wartościami prędkości tak jakby powciśnięciu OK zamieniał wartości wprowadzonych ograniczeń. Dotyczy to dwóch pierwszych pozycji - jazda na wprost i skręt
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Połączeniem centralki roco z komputerem przez interfejs

Post autor: gbbsoft »

Poprawiłem, wersje wystawiłem, dzięki.
darekloko
Posty: 38
Rejestracja: 01 lut 2011, 20:42

Re: Połączeniem centralki roco z komputerem przez interfejs

Post autor: darekloko »

Mam problem z uruchomieniem programu (Robiłem "Porządki" w komputerze). po kliknieciu ikonki GbbKlejka wyskakuje mi okienko komunikatem: Zainstalowany produkt nie jest zgodny ze zródłami instalacji. Skontaktuj sie z dostawcą programu. Użyj żródła: C:\DOCUME~1\aaa\USTAWI~1\Temp\GbbKolejkaSetup\ itd.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Połączeniem centralki roco z komputerem przez interfejs

Post autor: gbbsoft »

Stawiam, że musisz program ponownie zainstalować.

A co to znaczy "Porządki"?
darekloko
Posty: 38
Rejestracja: 01 lut 2011, 20:42

Re: Połączeniem centralki roco z komputerem przez interfejs

Post autor: darekloko »

Porządki tzn. uruchomiłem przywracanie systemu do wczesniejszego stanu i jest to prawdopodobnie z okresu przed uzyskaniem licencji na program gbbkolejka.
Program każe mi odnależc pakiet instalacyjny : Setup2.msi. Po.zainstalowaniu ponownym programu gbbkolejka wyskoczyło mi że muszę zainstalować : NET.Framework version 2.0. i znikła ikonka gbbkolejka
Troche mnie to już zaczyna denerwować.
Że mnie podkusiło Porządkować.
darekloko
Posty: 38
Rejestracja: 01 lut 2011, 20:42

Re: Połączeniem centralki roco z komputerem przez interfejs

Post autor: darekloko »

Witam po przerwie ale jak praca to nie przyjemności. Zainstalowałem program jeszcze raz i po uruchomieniu wyświetla się coś takiego i ni w ząb dalej nie idzie
Załączniki
Gbb.JPG
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Połączeniem centralki roco z komputerem przez interfejs

Post autor: gbbsoft »

Dodatkowa ważna uwaga:
- dla wersji .Net Framework 2.0 wymagane jest SP1 do pobrania tutaj: http://www.microsoft.com/downloads/deta ... 633f706ba5

Jeżeli SP1 nie zostanie uruchomione, to przy pierwszym uruchomieniu program wystąpi błąd mówiący, że program nie mógł znaleźć 'ComponentModel.INotifyPropertyChanged'
darekloko
Posty: 38
Rejestracja: 01 lut 2011, 20:42

Re: Połączeniem centralki roco z komputerem przez interfejs

Post autor: darekloko »

Tak sobie ustawiam sygnalizatory na makiecie i się zastanawiam, które ograniczenie prędkości jest brane pod uwagę przez sygnalizator czy to niższe, czy to bliższe sygnalizatorowi jeżeli są rożne na na szlaku przejazdu.
Nie wiem czy to dobry pomysł ale komenda "lokomotywa w następnym bloku" powinna ją przenosić do bloku w którym może być zatrzymywana przez sygnalizator na danym kierunku przejazdu a nie do najbliższego bloku który może być otwarty dla danego kierunku (co jest widoczne już w momencie rezerwacji przejazdu) zwłaszcza na stacji gdzie mam sygnalizator wjazdowy w bloku lub na szlaku sygnalizatory blokady samoczynnej dla danego kierunku.
I jeszcze coś takiego w funkcji 'awaria" występuje komenda "odwołaj przejazd" czynie można jej wynieść pod "uruchom pociąg" używa go się często w celu sprawdzenia ustawienia sygnałów na sygnalizatorach.
Nie pamiętam gdzie jest funkcja ustawiania zatrzymywania lub otwierania przejazdu w bloku to było coś takiego, chyba okienka w których się zaznaczało - zatrzymuj prawy/góra lub lewy/dół
ODPOWIEDZ