Poprawa funkcjonalności Roco 10764

dccand
Posty: 38
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:29

Poprawa funkcjonalności Roco 10764

Post autor: dccand »

Wielu z nas często zaczynało swą przygodę z DCC od podstawowego zestawu Roco '10764' +multimaus oraz zasilacz. Wadą tego było, że Roco zmuszało do własnego systemu informacji zwrotnej. Akurat GbbKolejka nie obsługuje go. Ale obsługuje S88. Rozwiązaniem okazuje się dedykowany moduł TM-5410 v3. Wykonanie w technice smd, czyli małe. Płytka ma otwory co umożliwia montaż np. w obudowie. Wygląda to profesjonalnie w porównaniu z innymi wyrobami. Do tego mam moduł TM -78832-3 też sprawował się dobrze lecz wymaga np. osobno modułu do zajętości odcinków - u mnie GBM-8 ale też można zastosować inne rozwiązani np. nadajnik odbiornik laserowy -wersja dla ambitnych.
Na razie testowałem tylko z programem. Oczywiście jak zwykle instrukcje to pomyłka jeśli chodzi o ustawienia. Dla Gbbkolejka powinno być:
Lenz Li101F ,nr portu com -sprawdzamy w Panel sterowania->Menadżer urządzeń -> Porty (COM i LPT) , prędkość ''57600" kb/s. Niedługo opisze jak się to sprawuje na mojej niby makietce wraz obsługą autoprzejazdów. Na symulowaniu było ok. I mała uwaga: semafor DCC Marklin dwuramienny niesprzężony pobiera dużo prądu wraz z tarczą ostrzegawczą trzystawną- w niektórych rozwiązaniach zalecam stosownie boostera lub pomyśleniu o osobnym obwodzie. Do autora programu mam prośbę o dodanie opóźnienia pomiędzy przestawieniem rozjazdu a podaniem semafora wg schematu działania: wpierw rozjazd, opóźnienie, podany semafor. Będzie to naturalne tak jak naprawdę jest.
Załączniki
mkietka.jpg
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Poprawa funkcjonalności Roco 10764

Post autor: gbbsoft »

dccand pisze: 26 cze 2017, 22:31 Do autora programu mam prośbę o dodanie opóźnienia pomiędzy przestawieniem rozjazdu a podaniem semafora wg schematu działania: wpierw rozjazd, opóźnienie, podany semafor. Będzie to naturalne tak jak naprawdę jest.
Dodane, prośba o przetestowanie.
:-)
dccand
Posty: 38
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:29

Re: Poprawa funkcjonalności Roco 10764

Post autor: dccand »

Dziś dobiero przetestowałem. Działa. :-)
ODPOWIEDZ