Częściowa automatyzacja

ToTom
Posty: 51
Rejestracja: 26 lis 2018, 16:55
System DCC: DR5000

Re: Częściowa automatyzacja

Post autor: ToTom »

Trochę to trwało, ale w końcu wszystko do mnie idzie (DR4088, kontaktrony). Pewnie w środę będę rozpoczynał zabawę z informacją zwrotną.
Zamierzam przygotować sobie na podłodze dużą pętlę, na której sprofiluję lokomotywy.
Przeczytałem instrukcję, przeczytałem wszystkie wątki, które znalazła szukajka po wpisaniu "długość", "profilowanie" lub "profilowania". Brakuje mi jednej informacji - jaka jest zalecana odległość między kontaktronami?
Owal będzie miał po 7 odcinków prostych (140 cm) a potem łuki.
Oczywiście mogę zbudować jedną długą prostą (280 cm) i jeszcze mogę dołożyć jednego FLEXa (razem 372cm). I zakończyć łukami...
Nie mam pojęcia, co da lepsze wyniki.
W instrukcji jest tylko napisane:
Odcinek do profilowania powinien być na tyle długi z obu stron, aby rozpędzona do pełnej prędkości każda lokomotywa zdołała wyhamować i rozpędzić się do pełnej prędkości w drugą stronę. Odcinek do profilowania może być kołem, o ile spełnione zostaną poprzednie warunki tak, że lokomotywa nie zostanie wykryta niepotrzebnie po drugiej stronie.
Podsumowując: Gdzie mam wstawić kontaktrony i w jakiej odległości od siebie?
PS. Chcę uniknąć profilowania na makiecie ze względu na rozjazdy, podjazdy, łuki itp...
PS2. Chcę zostawić takie CV3 i CV4 jakie mam obecnie. Ładnie mam dobrane do ręcznego sterowania lokomotywami.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Częściowa automatyzacja

Post autor: gbbsoft »

Nie wiem, jaka jest najlepsze odległość między kontaktronami.
Z tego co pamiętam u mnie był to jakiś metr, ale pół metra też będzie OK.
ODPOWIEDZ