Blok - nie można przydzielić loka

Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Blok - nie można przydzielić loka

Post autor: Wmac127 »

Nie mogę wstawić lokomotywy w bloku. Brak jej w rozwijanej zakładce po wybraniu polecenia: "Przydziel lokomotywę"
Jest na na liście lokomotyw. W zakładce "Ogólne" nie jest odznaczona "Poza makietą"
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Blok - nie można przydzielić loka

Post autor: gbbsoft »

Może być także zaznaczona jako 'nie przydzielaj do bloku (nie lokomotywa)' w zakładce 'Inne'.

Inną przyczyną może być fakt, że ta lokomotywa jest już w innym bloku, np.: w innej zakładce.
Był już taki przypadek na forum.

Alternatywnie możesz skasować plik .stan, gdzie program przechowuje informację w którym bloku jest która lokomotywa. Kasowanie należy wykonać, jak program nie jest uruchomiony.

Możesz też zajrzeć do pliku .stan (to jest zwykły plik tekstowy, a naprawdę plik XML), może z niego wyczytasz w którym bloku jest twoja lokomotywa.
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Blok - nie można przydzielić loka

Post autor: Wmac127 »

Dzięki, naprawione.
gbbsoft pisze: 17 lut 2018, 00:38 Może być także zaznaczona jako 'nie przydzielaj do bloku (nie lokomotywa)' w zakładce 'Inne'.
Nie było zaznaczone.
Inną przyczyną może być fakt, że ta lokomotywa jest już w innym bloku, np.: w innej zakładce.
Był już taki przypadek na forum.
Tutaj jej nie było w żadnym bloku na schemacie makiety.
W pliku STAN lokomotywa była w Bloku 34 i nie była pokazana na schemacie.
Plansza_stan.jpg
Alternatywnie możesz skasować plik .stan, gdzie program przechowuje informację w którym bloku jest która lokomotywa. Kasowanie należy wykonać, jak program nie jest uruchomiony.
Zrobiłem to trochę inaczej. Przesunąłem zapisany program wraz z plikami STAN i BAK na pendrive. Potem wróciłem na właściwe miejsce w PC-ie bez STAN i BAK. Odpaliłem i już było OK.

ps. Skąd taka sytuacja?
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Blok - nie można przydzielić loka

Post autor: gbbsoft »

Wystraszyłoby usunąć plik .stan, gdy program był zamknięty.
ODPOWIEDZ