Podłaczenie do komputera

Ludwigh
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2013, 21:11

Podłaczenie do komputera

Post autor: Ludwigh »

Witam Wszystkich
Planuję torta i przechodzę do realizacji. Mam lokmausa2, dodatkowy booster i starszą myszę. Chciałbym sterować makietą za pomocą Gbbkolejki, doczytałem się tutaj, ze do podłączenia potrzebuję interfejs LI-USB lenza, znalazłem:
http://www.modelmania.com.pl/product_in ... CosCsid%3E
i:
http://www.modelmania.com.pl/product_in ... CosCsid%3E
który z nich będzie odpowiedni/, czy warto dopłacać do tego droższego?
Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Podłaczenie do komputera

Post autor: gbbsoft »

Z każdym powinna współpracować.
Ludwigh
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2013, 21:11

Re: Podłaczenie do komputera

Post autor: Ludwigh »

OK dzięki
Ale jeżeli mam zamiar sterować z laptopa to chyba nie ma co wydawać kasy na ten droższy który różni sie chyba tylko możliwoscią sterowania z Ipoda?
Pytam się bo 400 a prawie 600 to jednak znacząca różnica.
Następny problem: mam tory piko A-gleis i rozjazdy z napędami piko - z tego co sie doczytałem potrzebują one tylko chwilę prądu bo inaczej się palą. Czy dekodery produkcji Martinezo nadają się do sterowania nimi i jak program rozpoznaje w którą stronę przerzucona jest zwrotnica? wymaga to jakiejs informacji zwrotnej czy po prostu ustawia sięją w danym położeniu a potem pamięta zmiany?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Podłaczenie do komputera

Post autor: gbbsoft »

O nie... Ten droższy ma wyjście na sieć. Można się nim łączyć poprzez USB (tak jak z tym tańszym) oraz poprzez sieć komputerową (TCP/IP). Jest ciekawym rozwiązaniem, gdy (a) nie masz [wolnego] USB (b) chcesz się łączyć poprzez Wifi (np: z tableta).
jak program rozpoznaje w którą stronę przerzucona jest zwrotnica
Po włączeniu programu program wysyła sygnał do wszystkich rozjazdów, aby je ustawić w domyślny sposób. Od tego momentu zakłada, że jest tak ustawiona, jak została ostatni raz ustawiona przez program.

Jeżeli bardzo chcesz, aby program wiedział, że ręcznie przestawiłeś rozjazd, to można do niego podłaczyć informację zwrotną, dzięki czemu informacja o zmianie ustawienia "wróci" do programu - ale to kosztuje...
Ludwigh
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2013, 21:11

Re: Podłaczenie do komputera

Post autor: Ludwigh »

Ok ręcznie rozjazdów nie będę przestawiał - o to mi chodziło
Co do tego droższego modułu - to znaczy, że zamiast kabla mogę przez Wifi łączyć się z laptopem na którym jest Gbb kolejka?
To chyba jeszcze jakieś dodatkowy nadajnik jest potrzebny?
Znaczy szereg podłączeń wygląda tak: tory-centralka roco(rozwidlenie na mysz i do Gen-Li-USB-komputer? ewentualnie Gen-li z Wifi-komputer z wifi?
Przepraszam za głupie pytania ale gdzie je zadawać jak nie w dziale dla początkujących...
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Podłaczenie do komputera

Post autor: gbbsoft »

Do Roco podłączasz Gen-LI
Gen-Li podłączas do Routera Wifi
W komputerze włączasz wifi i łączysz się z routerem

Gen-LI nie ma sam w sobie Wifi, żeby było jasne.
ODPOWIEDZ