Proszę o poradę

marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

Panowie odpaliłem DDW udało mi się zrobić połączenie, w GBB wchodzę w projektowanie>systemy dcc dodaje DDW Gbbkolejka oraz DDW lokomotywy i powstaje problem jak wybieram połącz z systemami dcc pokazuje komunikat "odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu" jak dodam lokomotywę to przy każdej próbie wciśnięcia czy przycisków 1,2,3,4 czy ruszenia suwaka cały czas pokazuje ten komunikat loka rusza czy też zapala światełka ale ten błąd cały czas pokazuje, w czym tkwi tu problem ?
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Proszę o poradę

Post autor: gbbsoft »

Która wersja programu?
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

1.71.5628.38676 próbowałe i na drugim kompie to samo windows 8
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Proszę o poradę

Post autor: gbbsoft »

Wygląda zatem na błąd w programie. Spróbuje to powtórzyć u siebie.
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

Ok czekam bo fajnie by było jakby zadziałało próbowałem nawet na 3 kompach i to samo
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Proszę o poradę

Post autor: gbbsoft »

Witam.

Próbowałem to powtórzyć, ale mi się nie udało. Połaczyłem się z serwerem DDW i wszystko działało.
Prosiłbym o przesłanie pliku .plansza, gdzie ten efekt występuje na emaila: gbbkolejka(małpa)gbbkolejka.pl

Prosiłbym też o informację nt. wersji programu DDW.
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

wysłałem na meila filmik z problemem
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

Super udało się uruchomić i działa teraz znów brak mojej wiedzy i pytanie do was koledzy czy przez DDW i program gbb można zmieniać ustawienia dekodera lokomotywy bo po wejściu w programowanie cv żeby cos zmienić musze wybrac system dcc którym będziemy programować a ja w tej zakładce nie mam nic do wyboru
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Proszę o poradę

Post autor: gbbsoft »

Po dodaniu "DDW - lokomotywy" powinieneś móc programować CV.
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

No właśnie problem w tym że tak wybieram projektowanie>systemy dcc>ddw-lokomotyw, następnie lokomotywy>lista lokomotyw>Dodaj no i wyswietla sie suwak z przyciskami do sterowania loki, następnie systemy dcc >połącz z systemami dcc no i łączy sie wyskakują czerwone kwadraciki wciskam ikonkę z lokomotywą(przywrócenie ruch na planszy) no i teraz lokomotywy>programowanie dekoderów no i problem w tym że w zakładce system dcc nic nie ma można wcisnąć tą zakładkę ale brak wyboru a po wejściu odczyt/zapis cv moge wpisywać wartości ale przy próbie zapisu pokazuje komunikat "nie wskazano systemu dcc"
ODPOWIEDZ