Proszę o poradę

Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Proszę o poradę

Post autor: gbbsoft »

Jezeli dekoder sam w sobie nie jest dźwiękowy, to może mieć wyjście SUSI do dekodera dźwiękowego.
Ale najczęściej wyjmuje się normalny dekoder i wkłada dekoder dźwiękowy i już.
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

Ale chyba nie wszystkie dekodery dźwiękowe umożliwjają też jazdę? Pytam ze wzędu że kupiłem sobie na próbę tani dekoder jazdy który nie ma susi ale niby można podłączyć do niego moduł dźwięku tylko jak ?
dccand
Posty: 38
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:29

Re: Proszę o poradę

Post autor: dccand »

Pod wyjscie funkcyjne, jesli taki modul ktos sprzedaje. W co watpie bo producenci maja lepszy zysk na dekoderach dzwiekowych. Lepiej bylo kupic dekoder dzwiekowy do wgrania dzwiekow. To jest bardziej pewne.
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

Koledzy czy roco 10764 łączy się z pc pod DDW serwer normalnym kablem sieciowym czy muszę mieś z jednej strony wtyczkę COM
dccand
Posty: 38
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:29

Re: Proszę o poradę

Post autor: dccand »

"7064" roco nielaczy sie z lanem, laczy sie za pomoca np. gen -li za pomoca portu com (Usb jako com). Jest to transmisja szeregowa wg standardu RS 485, a nie protokol TCP lub Novela. Mozliwe sa emulatory portu wg RS232 podlaczane do lanu. Ale w domu nie ma sensu budowania sieci przemyslowej. Gen-li na USB starczy lub jak chcesz po sieci to gotowe rozwiazanie biale Z1 roco lub inna centralka z gniazdem sieciowym (wbudowana karta sieciowa) oraz router ale to kosztuje. Chcesz bajery to plac i placz. Zeby wykorzystac w pelni GBBKolejke potrzebujesz rozbudowac "7064" o informacje zwrotna (nie roco), moze ktos zrobil interfejs do DDW do"7064", i calosc wyjdzie wiecej niz zainwestowanie w cos co spelni oczekiwanie i wszystko obsluguje, moze Lenz ale ja tego nie wiem. Oparlem informacje zwrotna na S88, polaczenie z komputerem na Gen-li i lacze to centralki Rubikusa. Z"7064"nie ma szans na S88. Jestes skazany na drogi LDT.
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

Znalazłem że żeby połączyć ddw z roco trzeba z portu com pin 3 i 5 połączyć z pinami 1 i 6 wtyczki wchodzącej roco, a co jeśli PC niema portu COM czy odczyta to z przejściówki np. USB- COM ?
dccand
Posty: 38
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:29

Re: Proszę o poradę

Post autor: dccand »

Najprostszy konwerter Usb/rs232 to obsluzy. Pin 3 portu com DB9 to dane wyslane a 5 to masa sygnalu. Lecz to transmisja w jedna strone. To nie moze zapewnic informacji zwrotnej. Tylko proste sterowanie. Nigdy mnie to nie ciekawilo lecz spytam w Gbbkolejce dla ddw da sie przypisac port com zamiast ustawien sieciowych?
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Proszę o poradę

Post autor: gbbsoft »

dccand pisze:Nigdy mnie to nie ciekawilo lecz spytam w Gbbkolejce dla ddw da sie przypisac port com zamiast ustawien sieciowych?
Gbbkolejka łaczy się po siecie (TCP/IP) z programem DDW, który to łączy się z RS232 i generuje sygnał DCC na jego pinach.
Dlatego w GbbKolejce trzeba wskazać gdzie jest program DDW, czyli podać jego adres sieciowy.
dccand
Posty: 38
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:29

Re: Proszę o poradę

Post autor: dccand »

Poniewaz zaciekawilo mnie to. To jesli np podlacze dwa konwertery Usb/rs232 to skad program DDW bedzie wiedzial o ktory emulowany port com chodzi. Porty com nie moga byc obslugiwane jednoczesnie jak dobrze pamietam. Czysta moja ciekawosc.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Proszę o poradę

Post autor: gbbsoft »

W DDW wskazuje się port COM, który ma być obsługiwany. Jeden.
ODPOWIEDZ