Proszę o poradę

Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Proszę o poradę

Post autor: gbbsoft »

To oznacza, że kanał DDW do którego podłączyłeś się nie zwrócił informacji, ze umie programować CV.
Podczas inicjacji połączenia serwer DDW mówi co potrafi w komendzie '100 INFO <bus> DESCRIPION', musi się tam pojawić "SM". (Co jest w komendach możesz zobaczyć w logu programu Gbbkolejka).

Spróbuj inne podsystemy (bus) oraz wersje protokołu (sub-protocol), zobacz w DDW -> menu Pomoc -> Supported protocols, które podsystemy ci odpowiadają.

Możesz też spróbować poprzednie wersje DDW, np.: 0.8.0 lub 0.7.8.
W wersji 0.8.5 programowanie jest chyba na kanale 12 (zakładka Busses w ustawieniach DDW).

PS. Niestety, system DDW nie jest "user friendly" :(
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

mam kolejne pytanko jak jest ze sterowaniem zwrotnicami z programu gbb czy podłącza się sterownik zwrotnic do jakiegoś modułu czy bezpośrednio pod tory i booster roco 10764 prześle komendy do zmiany rozjazdów
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Proszę o poradę

Post autor: gbbsoft »

Normalnie jest tak: w oddzielnym przewodzie lub w torach płynie sygnał DCC. Silnik rozjazdu potrzebuje prądu aby przełożyć zwrotnicę. Prąd to co innego niż sygnał DCC. Sygnał DCC na prąd (i jego brak) zamienia "dekoder rozjazdów" (inny niż dekoder do lokomotyw).

Czy dekoder masz wbudowany w rozjazd, czy musisz kupić oddzielnie, to ja nie wiem. Ja mam takie rozjazdy, w których montuje się dekoder "do środka", ale większość rozjazdów jest taka, że ma tylko 3 przewody (wspólny, w lewo i w prawo), i je się podłącza do dekodera rozjazdów. Jeden dekoder potrafi sterować od 4 do 8 rozjazdów.

Tu masz instrukcję do dekodera Lenza (w 3 językach): http://www.lenz-elektronik.de/pdf/b_11150_def.pdf
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

Koledzy czy do dekodera jazdy który nie ma kabli dodatkowych do podtrzymania zasilania można podłączyć kondensator ?
tkarkady
Posty: 264
Rejestracja: 06 sie 2010, 12:19
System DCC: PIKO SmartBox®, SmartController®, S88 Tams, LDT

Re: Proszę o poradę

Post autor: tkarkady »

Można bezpośrednio za prostownikiem , najlepiej z układem ładowania .
ups.jpg
ups.jpg (13.83 KiB) Przejrzano 5976 razy
Niektóre dekodery mają przygotowane pady do wlutowania samego kondensatora , wtedy układ ładowania już jest w dekoderze ale nie w każdym !
H0 DCC i FCS
YouTube
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

A czy te dekodery D&H DH10C-1 NEM 651oraz lenz silver mini 10310-02 mają wyjścia zrobione ? Bo czekam na nie i się zastanawiam czy podłączę normalnie kondensator czy nie
tkarkady
Posty: 264
Rejestracja: 06 sie 2010, 12:19
System DCC: PIKO SmartBox®, SmartController®, S88 Tams, LDT

Re: Proszę o poradę

Post autor: tkarkady »

Musisz poszukać w instrukcjach obsługi , są na stronach producentów .
Z reguły w najtańszych dekoderach nie ma .
H0 DCC i FCS
YouTube
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

Gość od dekodera d&h coś wspomniał o podłączeniu kondensatora pod susi czy coś wam wiadomo o takim podłączeniu ? ma podesłać mi rysunek
tkarkady
Posty: 264
Rejestracja: 06 sie 2010, 12:19
System DCC: PIKO SmartBox®, SmartController®, S88 Tams, LDT

Re: Proszę o poradę

Post autor: tkarkady »

Na wyjściu SUSI dwa piny to zasilanie i w zasadzie można by się do nich podpiąć .
Ja bym jednak wolał się upewnić że w dekoderze " po drodze" czegoś nie ma ;) , ale jeśli producent Ci to sugeruję to powinno być OK.
H0 DCC i FCS
YouTube
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

Chyba i tak trzeba coś kombinować z tym co podał na fotce kolega wcześniej czyli jakiś ten układ ładowania zerknijcie w link http://www.locgeek.com/2015/03/using-al ... -decoders/
ODPOWIEDZ