kompletacja Hardware TT

maciekRaszyn
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2018, 11:08

kompletacja Hardware TT

Post autor: maciekRaszyn »

Witam wszystkich
To mój pierwszy post więc się przedstawię. Mam na imię Maciek i jak widać mieszkam w Raszynie k / Warszawy
Jak to zwykle bywa w latach młodzieńczych interesowałem się kolejkami z wyboru TT .
Później wraz z synem dobieraliśmy to i owo. Lata młodzieńcze dawno minęły zainteresowanie powróciło.
Postanowiłem zbudować makietę 3,5m x 2m więc sporą. Niby dla wnuczków ale tak naprawdę dla siebie.
Po długim przedzieraniu się przez fora TT wymyśliłem sobie że trzeba iść w DCC , co oczywiste.
I takie elementy by mi pasowały:

1 Centralka Digikeijs DR 5000
2 Dekodery Zimo Mx600 do większych loków
3 i Mx622 do parowozów
4 Manipulator LH 01 z gałką /żeby dzieciaki miały czym kręcić –dopiero 5 lat/
5 program Gbbkolejka

pomijam temat starych torów sukcesywnie będę je wymieniał na modelowe

No i tutaj pytanie do znawców tematu co sądzą o takim zestawieniu?
/mały figiel a bym kupił zestaw startowy z z21 białym –ale w porę doczytałem/

Bardzo proszę o opinie żebym znowu czegoś nie „wymyślił”.

Pozdrawiam Maciek
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: kompletacja Hardware TT

Post autor: Wmac127 »

To może ja napiszę kilka słów.
Już masz DR5000 i LH01. Ten manipulator LH01 to dla mnie wydaje się tylko pomocniczym bo np. sterowanie nim rozjazdami, to już graniczy ze sztuką cyrkową. Lepszym jest zdecydowanie LH100 i ten bym polecał.Operowanie nim jest znacznie łatwiejsze i szybsze. Na takiej makiecie 3,5x2 m rozjazdów trochę będzie.
Dzięki LH100 w wersji 3.6 masz dostęp do wszystkiego.
Jeżeli zamierzasz dopuścić wnuczków to musisz mieć więcej manipulatorów. Zresztą wiek 5 lat to jeszcze za wcześnie. Lepiej niech obserwują z daleka. Wiem coś o tym. Można wykorzystać Compacty Lenza (Slave) i moduły LA152.
Jeśli masz już plan makiety zatwierdzony to trzeba gromadzić materiały. Trzeba zaplanować zasilanie i informację zwrotną, semafory, no i w portfelu nieco grubiej. Powodzenia.
Pozdrawiam
MAciej
maciekRaszyn
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2018, 11:08

Re: kompletacja Hardware TT

Post autor: maciekRaszyn »

Dzięki za podpowiedź
Na razie zrezygnowałem z LH01 . Wnuki muszą trochę podrosnąć.
I w ten sposób mam sam zabawę na kilka lat, jestem na etapie planowania makiety i kompletowania torowisk ,flexy modelowe .
Decha już jest i powoli układam tory. W między czasie doświetlam stare lokomotywy diodami led /też lepsza zabawa w "pchełki"/.
Pod choinkę następna dostawa torowisk. Z początku będę jeździł w analogu jak loki dostaną dekodery / jak będzie kasa/ to pełna przesiadka
na DCC.
Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: kompletacja Hardware TT

Post autor: Wmac127 »

Napisz jak planujesz DCC. Wersja Full czyli sterowanie lokomotywami, semaforami, rozjazdami, informacja zwrotna lokomotyw i rozjazdów. Czy może tylko lokomotywy a rozjazdy/semafory analogowo.
Pozdrawiam
MAciej
ODPOWIEDZ