Dek akcesorów przez DDW

Witek M.
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2016, 08:14

Dek akcesorów przez DDW

Post autor: Witek M. »

Witam na forum, i od razu przedstawiam następujące pytanie: w jaki sposób używając systemu "DDW akcesoria" korzystać ze wszystkich 4 par wyjść standardowego dekodera akcesoriów (do sterowania zwrotnicami)? Program umożliwia jedynie podanie adresu (w dowolnym zakresie) i wyjścia z rozwijalnej listy 0 albo 1. I jest OK, zwrotnica podpięta pod pierwszą parę przekłada. Ale jak wykorzystać pozostałe trzy pary? Próba wpisania w okienko innej wartości niż 0 albo 1 powoduje komunikat "ZmianaStanu_callback is not null". W innych systemach (Lentzach, GenLi czy Martinezo) jest możliwość użycia 8 wyjść tylko "DDW akcesoria" ma zakres wyjść obcięty do jednej pary :(
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 1948
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Dek akcesorów przez DDW

Post autor: gbbsoft »

Wpisz kolejna adresy. To jest specyfika DDW, gdzie adres oznacza 2 wyjścia. Więc pod adresem 1 masz pierwsze dwa wyjścia, pod adresem 2 masz kolejne dwa wyjścia, pod adresem 3 masz następne dwa wyjscia itd, aż ci się wyjścia w dekoderze skończą.
Witek M.
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2016, 08:14

Re: Dek akcesorów przez DDW

Post autor: Witek M. »

Rzeczywiście...! :shock: Czyli "numer urządzenia" to nie adres (wartość CV513) a numer kolejny pary wyjść! Trochę to zakręcone, tak sobie myślę, czy może bardziej funkcjonalnie byłoby jednak rozbić "numer urządzenia" na "adres" i "numer pary"? Albo umieścić te dane równolegle, bo przecież jedno z drugiego wynika.
I jeszcze natrafiłem na dziwne zachowania programu polegające na tym, że pierwsze uruchomienie nowozdefiniowanego rozjazdu kończy się komunikatem "ZmianaStanu_callback is not null" i dopiero po resecie programu rozjazd zaczyna pracować.
ODPOWIEDZ