Połącz z elementem DCC

Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Połącz z elementem DCC

Post autor: gbbsoft »

Wmac127 pisze: 17 lut 2017, 12:10 ...
Inne problemy poruszone w poście wyżej nadal występują. Nie bardzo wiem, które połączenie wybrać: Czy opcja 1: Z nowym elementem DCC i Moduł Informacji Zwrotnej czy opcja 2: Połączenie z istniejącym elementem DCC - Moduł informacji zwrotnej (A65 nr 1). Tam się pojawia adres domyślny LR101 to wg mnie powinienem wybrać ten drugi. Jednak nawet po restarcie programu gdy wyświetlam parametry rozjazdu to ciągle mam to pierwsze.
Z tą samoczynną zmianą jakoś poradziłem restartując program za każdym razem po wpisie właściwego adresu, ale czy tak być powinno?
Normalnie schemat powinien być taki:
Tworzysz blok1 -> Połacz z -> Połącz z nowym elementem DCC + Moduł info, zwrotnej -> podajesz wyjście 1
Tworzysz blok2 -> Połacz z -> Połącz z nowym elementem DCC + Moduł info, zwrotnej -> podajesz wyjście 2

Wtedy każdy blok jest podłączony do innego elementu DCC z innymi parametrami.
Kropka.

Druga opcja (raczej przykład, żeby zrozumieć jak to działa, w praktyce nie występuje z informacją zwrotną):
Tworzysz blok1 -> Połacz z -> Połącz z nowym elementem DCC + Moduł info, zwrotnej -> podajesz wyjście 1
Tworzysz blok2 -> Połacz z -> Połącz z istniejącym elementem + wybierasz "... Nr:1"

Wtedy oba bloki są podłączone do tego samego elementu DCC. Jak element otrzyma sygnał z informacji zwrotnej, to prześle go do obu bloków. Mało tego, jak w jednym bloku zmienisz wyjście z 1 na 2, to wchodząc w parametry drugiego bloku zauważysz, że wyjście też uległo zmianie. Po prostu dwa bloki są podłączone do tych samych parametrów informacji zwrotnej.

Gdzie opcja "połącz z istniejącym elementem" się przydaje?

Przydaje się, aby podłączyć dwa rozjazdy, które mają działać razem. Fizycznie na makiecie podłącza je się do tego samego wyjście dekodera. Aby program wiedział, że rozjazdy mają działać razem należy je podłączyć do tego samego elementu DCC. Jak zostaną podłączone do dwóch elementów DCC, to zmiana jednego nie spowoduje zmiany drugiego. Jak się je podłączy do tego samego elementu DCC, to zmiana jednego rozjazdu spowoduje zmianę także drugiego rozjazdu w programie.
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Połącz z elementem DCC

Post autor: Wmac127 »

Ok, tak właśnie teraz robię, czyli Połącz z nowym elementem DCC.
Jednak z tą samoczynną zmianą ustawień nadal mam kłopot o czym piszę dokładniej w osobnym wątku.
Pozdrawiam
MAciej
ODPOWIEDZ