Mini kamera do makiety

polo18
Posty: 12
Rejestracja: 06 lut 2012, 11:51

Mini kamera do makiety

Post autor: polo18 »

Witajcie.
Rozglądam się za jakąś mini kamerką, żeby nagrać sobie jazdę pociągu. Kamerka na pewno nie może być duża, ponieważ trzeba ją umieścić np na wagonie. Widziałem w necie kamerki wielkości pendrive, breloczka itp. Dają możliwość nagrania do rozdzielczości 1280x720 i do dwóch godzin pracy na akumulatorze. Może coś polecicie? Musi to być kamerka bezprzewodowa z wiadomej przyczyny:). Podzielcie się uwagami na temat kamerek i filmowanie w HO.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Mini kamera do makiety

Post autor: gbbsoft »

A właśnie ostatnio widziałem nagranie z kamerki, która nie była bezprzewodowa! Tzn. polecam szukanie takiej, która nagrywa "do siebie", dużo lepsze rezultaty... A nie nadaje obraz jako nadajnik do odbiornika, który coś z tym obrazem robi.
tkarkady
Posty: 264
Rejestracja: 06 sie 2010, 12:19
System DCC: PIKO SmartBox®, SmartController®, S88 Tams, LDT

Re: Mini kamera do makiety

Post autor: tkarkady »

To nie rozdzielczość jest problemem , moja kamerka "na wagonik" ma nawet 1280 x 960 , najgorsze że wszystkie te kamerki nagrywają 25klatek/sek i to jest problem . Niestety fatalnej jakości z takiej "nagrywaczki" w prosty sposób nie da się poprawić . Do tego dochodzi nadzwyczaj czuły mikrofon bez możliwości regulacji i mamy gotowy filmik "potworek" . Oczywiście wszystko można poprawić i podrasować ale trzeba mieć naprawdę dobry program do obróbki i się na nim znać , z pomocą tzw. "popularnego" oprogramowania dokonujemy jedynie prostej konwersji na potrzebny format a i to się odbywa z jeszcze dodatkową utratą jakości.
H0 DCC i FCS
YouTube
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Mini kamera do makiety

Post autor: reticulan »

Witam, chciałbym reaktywować wątek i ponawiam pytanie odnośnie propozycji kamerek na makietę umożliwiających kręcenie filmików z widoku maszynisty. Na internecie bardzo ciężko znaleźć cokolwiek rozsądnego.
ODPOWIEDZ