Propozycje zmian na forum

Awatar użytkownika
Emil
Posty: 18
Rejestracja: 15 lis 2012, 22:36

Propozycje zmian na forum

Post autor: Emil »

Witam.

Chciałem poruszyć temat zmian na forum i poznać zdanie administracji.
Trochę już się rozeznałem na forum i chciał bym zaproponować kilka użytecznych rzeczy jakie mogą pomóc userom w poruszaniu się po forum.

1. Jedno z nich to SB inaczej ShoutBox.
Czyli szybkie okno na stronie głównej. Najczęściej wykorzystywane do przywitania się, szybkich pytań czy spontanicznych rozmów. Może być dostępne po zalogowaniu się lub też przed do rozmów z administracją czy innymi userami.
SB ma tą zaletę że pisane linijki same się nadpisują po pewnym czasie i nie grozi to nadmiernym spamem czy obciążeniem bazy forum.

2. Edycja postów.
Cóż zdaje się że jest ona tu ograniczona do kilku 2-3 chyba. Proponował bym zmienić to do znacznie większej ilości (celem dodawania kolejnych linijek+informacja o edycji i dacie edytowania). Edycje można zablokować dopiero po napisaniu kolejnego postu przez innego usera. Człowiek jest omylny, kapryśny, czy coś dodaje do swojej wypowiedzi, a taka opcja edycji usprawniła by całą wypowiedź bez potrzeby nabijania postów, wertowania stron czyniąc temat przejrzystym.

3. Informacja w oknie "nieprzeczytany post". Odnaleźć ostatni post jest łatwo, gorzej jeśli pojawi się ich kilka. Z doświadczenia wiem że często człowiek skupia się na konkretach. Taka informacja przy nowym poście znacznie ułatwia nawigowanie.

4. Chyba najważniejszy punkt choć na końcu pisany z racji wagi mentalnej a nie stricte mechaniki forum.
Dział lub temat powitalny.
Coś w rodzaju: " Jestem nowy i chciałem się przywitać" oraz wyciągnięcie tematu Gablot/galeria na główną. Piękne kolejki jakie wielu posiada w Swych 4 ścianach powinny być widoczne. Osobiście temat znalazłem dopiero teraz a na forum jestem już jakiś czas ;)

Administrację proszę o przemyślenie powyższych punktów jako pomysły do zrealizowania i wypowiedź stanowiska w tej sprawie.
"Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei."

ODPOWIEDZ