Proszę o poradę

marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

Czy taki oryginalny zasilacz z multimausa wystarcza czy lepiej np roco 10725
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

Czy taki oryginalny zasilacz z multimausa wystarcza czy lepiej np roco 10725

Jeszcze pytanko co do lokomaus2 z tego co zauważyłem nie ma na nim chyba sterowania zwrotnicami a jak z tymi ustawieniami CV też nie ma? Ewentualnie w gbbkolejka mozna to poustawiać
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Proszę o poradę

Post autor: gbbsoft »

Oba są słabe.

Lokmous2 nie obsługuje sterowania "standardowymi" rozjazdami. Do tego była oddzilna "czerwona klawiaturka".
W lokmous2 można ustawiać CV, ale tylko do 99.

GbbKolejka obsługuje zapisz CV i odczyt CV. Odczyt CV tylko z centralkami, które to umieją. "Czarne", stare centralki Roco nie umieją odczytywać CV i żaden manipulator ani program tego nie obejdzie, bo po prostu brakuje kawałka sprzętu w nich. Z centalką Lenza można odczytywać CV za pomocą programu jak i Lokmous2 oraz Multimouse.
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

To o jakiej wydajności prądowej powinien byc taki zasilacz skoro centralka roco ma ok 3A wydajnosci
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Proszę o poradę

Post autor: gbbsoft »

To nie chodzi o wydajność prądową, ale o to, że zasilacz trzymał stałe napięcie...
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

Kupiłem narazie roco 10764 bez manipulatora będę chciał podłączyć na próbę przez DDW słyszałem że takie połączenie jest dość słabe nie stabilne jak to jest przekonam się sam ale czy możecie się wypowiedzieć na ten temat ?
Gen-li znów podobno wolne a co lepsze DDW czy Gen-li ?
Mam jeszcze 2 pytania :
1 co do dekodera dźwięku AVT–5207 do zmontowania macie jakieś doświadczenia pod jaki dekoder jazdy można to podłączyć?
2 żeby jeździła większa ilość lokomotyw można dać drugi boster roco i odizolować szyny część pod 1 booster drugą część pod 2 a co jeśli np wyszło by tak że wszystkie składy wiechały by na tory podłączone do jednego boosteta?
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Proszę o poradę

Post autor: gbbsoft »

Moim zdaniem Gen-LI jest lepsze od DDW, a to ze względów ideowych. DDW to program z czarną skrzynką jako booster. A Gen-LI umożliwia wykorzystanie pozostałych elementów zgodnie z przeznaczeniem, np.: podłączenie manipulatorów.

ad2. W normalnych boosterach byłoby przeciążenie i włączyłoby się zabezpieczenie. W Roco spadnie napięcie na szynach, a co dalej to zależy od dekoderów. Przy pewnym poziomie będą po prostu głupieć...
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

A coś wiadomo na pytanie 1 ?
W jaki sposób może nie wyrabiać się z szybkością ten Gen-li ? Zależy to od ilości składów na makiecie? Czy do prostej zabawy na domowej makiecie powinno mi to wystarczyć?
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Proszę o poradę

Post autor: gbbsoft »

Powinno starczyć.

Ad1. Ja nie wiem.
marcinx00
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2015, 18:06

Re: Proszę o poradę

Post autor: marcinx00 »

A ogólnie jak to jest z podłączeniem dekodera dźwięku do dekodera jazdy czy musj być jakieś wyjście w dekoderze jazdy?
ODPOWIEDZ