Rozkłady jazdy

andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: andrzej-n »

Wielkie dzięki za wyrozumiałość.
Andrzej
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: andrzej-n »

Piotrze,
Mam jeszcze jedną prośbę. Czy mógłbyś zainstalować przycisk, który by odwoływał i zatrzymywał wszystkie rozkłady.
Andrzej
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Wmac127 »

andrzej-n pisze: 17 maja 2017, 22:47 Piotrze,
Mam jeszcze jedną prośbę. Czy mógłbyś zainstalować przycisk, który by odwoływał i zatrzymywał wszystkie rozkłady.
Też o tym myślałem. Tylko ten "rozkładowy" STOP co by powodował? Pociągi by dojeżdżały do następnego bloku, czy jeszcze inaczej.
Pozdrawiam
MAciej
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: andrzej-n »

Teraz jest tak, że po naciśnięciu przycisku "Zatrzymaj" Rozkład, lok dojeżdża do ostatniego zaznaczonego na zielono bloku i dopiero wtedy staje. A często zdarza się, iż jest to już ostatni blok rozkładu. Co w praktyce oznacza zrealizowanie całego Rozkładu.
Moim zamysłem jest by w momencie naciśnięcia takiego przycisku:
-zatrzymać wszystkie rozkłady (status "Stopped")
-fizycznie zatrzymać pociągi
tak by nie była kontynuowana jazda.
Użycie awaryjnego, czerwonego przycisku "STOP" na makiecie zatrzymuje ruch, ale po ponownym włączeniu Rozkłady działają dalej.
Andrzej
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Wmac127 »

andrzej-n pisze: 18 maja 2017, 10:40 ... Moim zamysłem jest by w momencie naciśnięcia takiego przycisku:
-zatrzymać wszystkie rozkłady (status "Stopped")
-fizycznie zatrzymać pociągi
tak by nie była kontynuowana jazda. ...
Tak, zadaje się, że tak by było najlepiej. Dalej ręcznie poprowadzić pociągi.
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: gbbsoft »

andrzej-n pisze: 18 maja 2017, 10:40 Użycie awaryjnego, czerwonego przycisku "STOP" na makiecie zatrzymuje ruch, ale po ponownym włączeniu Rozkłady działają dalej.
Ciekawy pomysł. To może zrobić tak, ze jak się naciśnie STOP (albo klawisz ESC na klawiaturze), to to zatrzymuje także wszystkie rozkłady każdy?
Drugie pytanie: czy naciśnięcie STOP na manipulatorze też ma zatrzymywać rozkłady jazdy (to już trudniejsze do zrobienia, chyba)?

Ewentualnie dodać opcje w parametrach, która by decydowała, czy naciśnięcie STOP powoduje także zatrzymanie rozkładów jazdy?
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Wmac127 »

Jeśli można to proponowałbym tak jak jest teraz z przyciskami dla danego rozkładu jazdy. Czyli ZATRZYMAĆ(odwołać) I WSTRZYMAĆ tylko dotyczyło by wszystkich rozkładów jazdy jednocześnie.
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: gbbsoft »

Wmac127 pisze: 18 maja 2017, 20:34 Jeśli można to proponowałbym tak jak jest teraz z przyciskami dla danego rozkładu jazdy. Czyli ZATRZYMAĆ(odwołać) I WSTRZYMAĆ tylko dotyczyło by wszystkich rozkładów jazdy jednocześnie.
Ale to bym zrobił w oknie Rozkładów Jazdy. To miałeś na myśli?
andrzej-n
Posty: 209
Rejestracja: 24 lis 2015, 20:48

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: andrzej-n »

Jeśli można to proponowałbym tak jak jest teraz z przyciskami dla danego rozkładu jazdy. Czyli ZATRZYMAĆ(odwołać) I WSTRZYMAĆ tylko dotyczyło by wszystkich rozkładów jazdy jednocześnie.
Ja też tak sobie to wyobrażałem. Przy okazji warto by to było zastosować również do Autoprzejazdów.
Andrzej
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Rozkłady jazdy

Post autor: Wmac127 »

gbbsoft pisze: 18 maja 2017, 21:19...Ale to bym zrobił w oknie Rozkładów Jazdy. To miałeś na myśli?
Tak jest w oknie Rozkładu Jazdy. Tak aby był pod ręką.
Pozdrawiam
MAciej
ODPOWIEDZ