Lokomotywy TRUE THROTTLE

Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Lokomotywy TRUE THROTTLE

Post autor: Wmac127 »

Po rozwinięciu Listy lokomotyw pojawia się ekran z zakładkami. Interesuje mnie ta ostatnia; TRUE THROTTLE
Po co jest ona potrzebna? W instrukcji nie znalazłem opisu.
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: GbbKolejka - Lokomotywy

Post autor: gbbsoft »

Tu masz oryginalną dyskusję na ten temat, która się toczyła, gdy ja dodawałem tą funkcjonalność: http://forum.modelarstwo.info/threads/d ... acji.3865/

Generalnie chodzi o lepsze symulowanie prawdziwej lokomotywy, w które nie ustawiasz prędkości jazdy, tylko czy lok ma przyspieszać czy zwalniać i jak bardzo.

W programie masz wtedy pozycja od -7 do +7 (a nie od 0 do 28, jak w oryginale)
Pozycje od -7 do 0 powodują powolne zwalnianie. Jak szybko masz dojść do zatrzymania ustawiasz w parametrach (w sekundach)
Pozycje od 1 do 7 powodują przyspieszanie. Określasz do jakiej prędkości ma przyspieszyć (jako % prędkości maksymalnej) i ile czasu ma to trwać.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Lokomotywy TRUE THROTTLE

Post autor: reticulan »

Chciałbym reaktywować wątek. Otóż pytanie brzmi, czy można ustawić w programie lub stworzyć opcje ustawienia która by powodowała że przejście w tryb true throttle początkowe ustawienie przepustnicy było by -7??

Dawało by to wrażenie zahamowanej lokomotywy i powodowałoby potrzebę przestawienia jej aby lok wogóle ruszył.

Sprawdziłem to. Dałem na -7 i przy próbie zadania jakimś zdarzeniem prędkości docelowej lok dosłownie rusza na ułamek sekundy i się zatrzymuje. Co powoduje zamierzony efekt, że lok nie osiągnie zadanej prędkości.

Ogólnie działało by to jak hamulec ręczny, który trzeba zluzować, a w szerszym kontekście zabezpieczał by tabor po uruchomieniu programu przed niechcianym lub omyłkowym ruchem.

Ewentualnie czy jest jakaś komenda która można ustawić daną pozycję nastawy full throttle? Mógłbym wówczas pod urządzenie przycisk wstawić zdarzenie aby wszystkie loko jednym kliknięciem ustawić w tryb - 7
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Lokomotywy TRUE THROTTLE

Post autor: reticulan »

Próbowałem jeszcze dowiązać właściwość w sekcji speed jak na rysunku, ale nie mam pomysłu gdzie wpisać jej wartość n a-7.

Gdybym to zrobił to mógłbym wykorzystać to w funkcji takiej jak np. gdy lok jest w shunting mod czyli poza makietą to: set true throttle value -7.
Załączniki
throttle.jpg
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Lokomotywy TRUE THROTTLE

Post autor: gbbsoft »

Wystawiłem wersje, w której TT zaczyna od -7 a nie od 0
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Lokomotywy TRUE THROTTLE

Post autor: reticulan »

Super, sprawdzę, dodam jeszcze że jak TT jest ustawione na -7 to nawet multimousem nie da się rozpędzić loka:) bo tt zaraz hamuje:) i to jest super.
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Lokomotywy TRUE THROTTLE

Post autor: reticulan »

No i sprawdziłem. Nadal jest TT od 0. Dodatkowo w tej wersji w porównaniu do poprzedniej:

- zniknęła możliwość zmiany czcionki opisu w przycisku urządzenie.
- zniknęło też natychmiastowe odświeżanie stanów liczników zasobów po napełnieniu, trzeba wchodzić do menu lokomotywy i wychodzić żeby się odżwieżyło.
- nie pokazuje także stanu zasobów po najechaniu na belkę z dokładnością do 2 miejsc po przecinku.

Wersja: 1.78.8214.40615
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Lokomotywy TRUE THROTTLE

Post autor: gbbsoft »

To nie jest wersja testowa.
Wersja testowa to: 1.78.8227

Twoja wersja, to jakaś z końca czcerwca.

PS. Spróbuj inną przeglądarką.
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Lokomotywy TRUE THROTTLE

Post autor: reticulan »

ok teraz jest ok. Tyle że na dole wyskakuje mi komunikat na dole zaraz po otwarciu pliku plansza. Błąd wyskakuje tylko wtedy gdy ustawione jest tryb sterowania TT. Gdy przestawię na tryb normalny, zapisze plansze i wczytam ponownie to komunikat znika.
Załączniki
tt.jpg
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2179
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Lokomotywy TRUE THROTTLE

Post autor: gbbsoft »

W następnej wersji nie będzie już występował.
ODPOWIEDZ