Rozmowa o informacji zwrotnej.

Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Rozmowa o informacji zwrotnej.

Post autor: Wmac127 »

A w Centralce Roco jest wejście R,S do podłączenia LR101?
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Automatyzacja bez informacji zwrotnej.

Post autor: gbbsoft »

Nie sadze, bo ta informacja zwrotną jest firmy Lenz, ktora nie opublikowala specyfikacji i nikt inny tego nie uzywa. Roco ma swoja informacje zwrotną, nie kompatybilną z Lenz.
Awatar użytkownika
Wmac127
Posty: 319
Rejestracja: 12 lut 2017, 16:20
System DCC: XpressNet; LENZ - LZV100, LH100, LH01

Re: Automatyzacja bez informacji zwrotnej.

Post autor: Wmac127 »

gbbsoft pisze: 15 kwie 2017, 18:36... Roco ma swoja informacje zwrotną, nie kompatybilną z Lenz.
Dla mnie to trochę dziwne. Znam sytuacje gdzie są zamontowane 3 różne informacje zwrotne: Lenza, LDT i Martinezo ale do LENZA (LZV100) i działa jak trzeba. Ja mam zamontowane 2: LR101 i Martinezo i też nie mam żadnych kłopotów.
Powinno więc z ROCO też działać. W końcu poruszamy się po XpresNEt.
Dla mnie to ROCO jest trochę podpadnięte. Zaletą jego jest niższa cena i zdaje się to być jedyna zaleta.
Pozdrawiam
MAciej
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Automatyzacja bez informacji zwrotnej.

Post autor: gbbsoft »

1. Trzy czy dwie informacje zwrotne sa podlaczone, ale do PC, a ty sie pytasz o podlaczenie informacji zwrotnej Lenz-a do CENTRALKI Roco. Do PC mozesz pdlaczyc wiele systemow informacji zwrotnej, o ile podlacza je sie bezposrednio do PC. Lenza i Roco nie podlacza sie bezposrednio do PC.

2. Informacja zwrotna (kazda) ma swoj protokoł i nie jest to najczesciej XPresNet (wyjatkiem jest informacji zwrotnej Roco). Jezeli sygnal z informacji zwrotnej chcesz przeslac po XPressNet do interfejsu do PC, to ktos musi sluzyc za tlumacza. U Lenza robi to centralka. W Roco uklad sam z siebie od razu generuje komendy na magistrali XPressNet. W LDT i Martinezo informacja trafia bezposrednio do PC bez posrednictwa XPressNet-a.
ODPOWIEDZ