Serwer SRCP Połącz z inną GbbKolejką

Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Serwer SRCP Połącz z inną GbbKolejką

Post autor: gbbsoft »

"połączona strona nie odpowiedziała poprawnie po ustalonym czasie" - to pewnie pojawia się po stronie serwera. To pojawia się jak klient nagle zniknie.

A co się dzieje po stronie klienta? Tam gdzie wpisujesz adres IP serwera... Może na kliencie jest np: za mało pamięci?
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Serwer SRCP Połącz z inną GbbKolejką

Post autor: reticulan »

Spróbuję. Stara dobra metoda. Ale chyba komp do kompa to potrzebuje krosowego kabla. Mam rację??

Na kliencie jest 32GB ramu. Procek i5 9600k

Na serwerze 2GB ramu , procek Intel atom.

Na stronie klienta pojawia się komunikat z okienka, a po stronie serwera komunikat wklejony z logów serwera srcp
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Serwer SRCP Połącz z inną GbbKolejką

Post autor: reticulan »

Jeszcze jedną rzecz wypróbowałem, na laptopie z interfejsem udało mi się połączyć dwie uruchomione na nim gbbkolejki poprzez adres 127.0.0.1 ale tylko i wyłącznie wtedy gdy skasowałem część urządzeń. Ewidentnie coś jest nie tak po stronie laptopa i obawiam się że połączenie kablowe nic tu nie pomoże, skoro problem jest z połączenie w obrębie tego samego komputera. wiec chyba to nie wina sieci ani różnych wersji windowsa.

Czy istnieją jakieś funkcje w Windowsie które mogłyby blokować sprawne działanie dwóch identycznych programów równocześnie. Może jakiś problem sprzętowy? Sam nie wiem co już wymyśleć. Coś blokuje przepływ informacji. A nie sądzę że 2GB ramu to za mało. zresztą zwiększyć już nie moge:(
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Serwer SRCP Połącz z inną GbbKolejką

Post autor: gbbsoft »

To jest czyste połączenie tekstowe po TCP/IP. Więc coś musi być na poziomie sieci. Masz wszystkie aktualizacje zainstalowane? Antywirus? .Net Framework 4.8 zainstalowany?
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Serwer SRCP Połącz z inną GbbKolejką

Post autor: reticulan »

No wlasnie chyba odbywa się poza siecią zewnętrza i też nie działa. Wi diws 7 starter od dawna chyba nie ma updatow, antywirusa brak a net frame sprawdzę. Teraz wystarczy mi jeden kompo do testowania bo jak połączę się przez 127.0.0.1 to normalnie też pójdzie pewnie.
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Serwer SRCP Połącz z inną GbbKolejką

Post autor: reticulan »

Net frame mam zainstalowane dwa. 4.6 polski i 4.8. Może to źle? Mam usunąć 4.6 polski czy to nie przeszkadza.

Z ciekawości sprawdziłem czy działa ping 127.0.0.1

I działa.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Serwer SRCP Połącz z inną GbbKolejką

Post autor: gbbsoft »

Nie przeszkadza.
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Serwer SRCP Połącz z inną GbbKolejką

Post autor: reticulan »

A czy ma znaczenie czy IP nadawane jest z automatu czy jest ustawione na sztywno. Zaktualizowalem także sterowniki do karty sieciowej. Próbowałem także zrobić to przy włączej karcie zwykłej a przy wyłączonym WiFi. Bez zmian.

AKTUALIZACJA. nie ma znaczenia. Dalej to samo. Najbardziej mnie dziwi brak połączenia przez 127.0.0.1. A jak skasuje odpowiednią ilość urządzeń to już się łączy. Hmm...

Zaczyna mi brakować pomysłów.
reticulan
Posty: 237
Rejestracja: 29 maja 2018, 21:37
Miasto: Częstochowa
System DCC: Roco 10764

Re: Serwer SRCP Połącz z inną GbbKolejką

Post autor: reticulan »

Mógłbym jeszcze zrobić testy na dwóch całkiem innych kompach ale potrzebna by była przynajmniej jedna licencja lekka no i trochę zabawy. Ale to dopiero po 20tym sierpnia bo wyjeżdżam jutro. Na testowej nie dam rady bo za dużo elementów dcc jest na planszy więc zmniejszenie ich liczby nie będzie wiarygodnym testem.
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: Serwer SRCP Połącz z inną GbbKolejką

Post autor: gbbsoft »

Jak wrócisz, to przyślij emaila - wyślę numer licencji testowej. :-)
ODPOWIEDZ