plan makiety w skali tt 2.5x3m

Awatar użytkownika
Darcio
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2010, 20:20

Re: plan makiety w skali tt 2.5x3m

Post autor: Darcio »

Witam ponownie
Jestem pewien ze wszyscy którzy czytali mój watek są przekonani ze to kolejny który nakresnil jakiś plan i dalej nic się nie będzie działo .
Ale to nie tak cały czas trzymam się twardo mojego planu no może go troszkę zmodyfikuje , wiem ze to trwa bardzo długo lecz mam kłopot z miejscem na makietę ponieważ w Anglii jest to niemożliwe i ciężko coś kopic ,
wiec postanowiłem składać makietę w Polsce w moim domu i tak co jadę do polski samochodem zatrzymuje się w Niemczech na jakieś zakupu w sklepie modelarskim i tak mam już dość dożo torów są to flexy i zwrotnice .
następnym etapem będzie sterowanie do zwrotnic .
I tu chciałem się doradzić czy twoim zdaniem dożo lepsze lub wygodniejsze w obsłudze będzie DCC czy to nie aż tak wielka różnica no i jeżeli DCC to chyba inne uradzenia sterujące do zwrotnic
Proszę o rade i wyrozumiałość odnośnie długiego okresu jaki minol od ostatniego mojego postu .
Awatar użytkownika
Darcio
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2010, 20:20

Re: plan makiety w skali tt 2.5x3m

Post autor: Darcio »

Mam jeszcze jedno pytanie jeżeli może mi ktoś doradzić ponieważ nie mogłem się doszukać odpowiedzi na forum
Czy stare lokomotywy analogowe podczas przeróbki na DCC wymagają wymiany silnika jeśli tak to na jaki i czy można go gdzieś zamówić .
Proszę mi powiedzieć jaszcze jedno czy w lokomotywach są jednakowe silniki cze rożne w zależności od modelu
z góry dziekuje.
Awatar użytkownika
Emil
Posty: 18
Rejestracja: 15 lis 2012, 22:36

Re: plan makiety w skali tt 2.5x3m

Post autor: Emil »

Darcio pisze:Mam jeszcze jedno pytanie jeżeli może mi ktoś doradzić ponieważ nie mogłem się doszukać odpowiedzi na forum
Czy stare lokomotywy analogowe podczas przeróbki na DCC wymagają wymiany silnika jeśli tak to na jaki i czy można go gdzieś zamówić .
Proszę mi powiedzieć jaszcze jedno czy w lokomotywach są jednakowe silniki cze rożne w zależności od modelu
z góry dziekuje.
Przesyłam do pracy jednego z userów. Jak widać po ilustracjach taka operacja wymiany silnika nie jest wymagana. http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.ph ... ra+w+BR130

Pytanie tylko co jeśli taka lokomotywa ma 2 silniki na pokładzie. Ja z tym sobie radzi dekoder? Czy wystarczy zwykły mostek lub rozgałęźnik na gnieździe? Czy sygnał z dekodera podzielony na 2 silniki nie osłabnie i jak to się może objawiać?
"Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei."
Awatar użytkownika
Darcio
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2010, 20:20

Re: plan makiety w skali tt 2.5x3m

Post autor: Darcio »

Dzięki Emil za objaśnienie a czy może są jakieś lokomotywy o których wiesz ze nie da się przerobić np. z braku miejsca na dekoder.
No i może doradził byś mi jak to jest z tym sterowaniem zwrotnic w DCC czy on jest faktycznie dyzo lepszy
Awatar użytkownika
Darcio
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2010, 20:20

Re: plan makiety w skali tt 2.5x3m

Post autor: Darcio »

Kolejne z moich pytań
Wiem ze okres swiateczno noworoczny i każdy pewnie bardzo zajęty no ale może ktoś to czyta
Pytanie odnośnie moich lokomotyw które mam czy może ktoś wie lub sam się tym zajmuje i przerobił by mi je na DCC bardzo proszę o odpowiedz ewentualnie gdzie mogę się z tym problemem udać .
W Polsce jestem z Krakowa
Awatar użytkownika
Emil
Posty: 18
Rejestracja: 15 lis 2012, 22:36

Re: plan makiety w skali tt 2.5x3m

Post autor: Emil »

Niestety nie doradzę bo też dopiero temat zaczynam.
Co do przeróbek mnie chłopaki odsyłali na forum modelarze ale sądzę że na podstawie poradnika z BR130 sam powinieneś dać sobie radę. Dekoder pakujesz w lokomotywę tam gdzie wejdzie a silniki wszystkie tak samo podpinasz jeśli chodzi o Piko i prąd stały. Skup się na jednym producencie cyfrowym i będzie dobrze.

Mi zalecali LENZ lub tańszy ROCO. Zdecydowanie odradzają PIKO.
"Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei."
Awatar użytkownika
Darcio
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2010, 20:20

Re: plan makiety w skali tt 2.5x3m

Post autor: Darcio »

Czy dekoder do HO to taki sam jak do TT
Awatar użytkownika
gbbsoft
Admin
Posty: 2178
Rejestracja: 09 lip 2008, 23:19
Miasto: Warszawa
System DCC: Lenz + Roco

Re: plan makiety w skali tt 2.5x3m

Post autor: gbbsoft »

Dekodery do TT są raczej mniejsze niż do H0. Ale generalnie to takie same dekodery.
tkarkady
Posty: 264
Rejestracja: 06 sie 2010, 12:19
System DCC: PIKO SmartBox®, SmartController®, S88 Tams, LDT

Re: plan makiety w skali tt 2.5x3m

Post autor: tkarkady »

Darcio pisze: to kolejny który nakresnil jakiś plan i dalej nic się nie będzie działo .
Ale to nie tak cały czas trzymam się twardo mojego planu....
Pożyjemy zobaczymy ;) , jak coś zbudujesz to się pochwal ale lepiej już więcej niczego nie obiecuj.
Darcio pisze: dożo lepsze lub wygodniejsze w obsłudze będzie DCC.
To zależy , głównie od ilości rozjazdów na makiecie i tego czy będziesz nią sterować przez komputer np. Gbbkolejką . Wtedy DCC w rozjazdach będzie konieczne.
Darcio pisze: Czy stare lokomotywy analogowe podczas przeróbki na DCC wymagają wymiany silnika.
Nie
Darcio pisze: czy w lokomotywach są jednakowe silniki cze rożne w zależności od modelu.
Różne
Darcio pisze: jak to jest z tym sterowaniem zwrotnic w DCC czy on jest faktycznie dyzo lepszy.
Patrz pkt.2
Darcio pisze: Czy dekoder do HO to taki sam jak do TT.
Dekodery są tylko dedykowane dla danej skali , głównie z uwagi na rozmiary bo w lokach jest ciasno i możesz nie zmieścić dekodera np.MX640 z głośnikiem do lokomotywy w skali TT .
H0 DCC i FCS
YouTube
Awatar użytkownika
Darcio
Posty: 34
Rejestracja: 20 lut 2010, 20:20

Re: plan makiety w skali tt 2.5x3m

Post autor: Darcio »

Jestem ci bardzo wdzięczny za obrazowa odpowiedz
Ja nie obiecuje bo robię to dla siebie tylko jak już pisałem jestem w Anglii a tu niema nic do TT i nie mam miejsca wiec buduje w Krakowie . Dlatego moje pytanie czy z HO będzie pasowało bo mogę tu dostać wiele rzeczy do H0 Gdybyście mogli mi polecić co mogę kupić do obsługi makiety a jest to uniwersalne i do TT i H0 to by mi bardzo ułatwiło
Z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ